Milletvekili Şeker’den Erzurumlulara Ziyaret
admin • 12 Nisan 2013 10:55:30 
Milletvekili Şeker’den Erzurumlulara Ziyaret

 

Şeker’e ziyaret sırasında MHP İl Başkanı Hüseyin Köymen ile Merkez İlçe Başkanı Sinan Özkeskin eşlik etti.

Bilecik Erzurumlular Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Lütfi Akyüz tarafından karşılanan Şeker dernekte yaklaşık 40 dakikalık bir ziyaret gerçekleştirdi. Karşılıklı sohbet şeklinde geçen ziyaret sırasında dernek faaliyetleri hakkında bilgi alan Şeker, gündeme ilişkin açıklamalarda da bulundu.

Dernek ziyaretine hoş sohbet için geldiğini ifade eden Milletvekili Şeker, herhangi siyasi bir amaçlarının bulunmadığını ifade etti.

 

“Eski siyaset yok”

 

Milletvekili Şeker, siyaseti bırakmasıyla ilgili soruya “Tadında bırakalım. Biz bırakırız, yine herkese yardımcı olmaya çalışırız. Biraz da kendi hayatımıza bakalım. Bir de eski siyaset yok. Eskiden Meclis daha saygılıydı, hoşgörülüydü. Şimdi eski tadı yok. Kavga, gürültü, her partiden öne çıkmak isteyen, isim yapmak isteyen. Eskiden öyle değildi. Kavga etmek, laf etmek bize yakışmaz. Ama şimdi adam meşhur olmak için çıkıyor bağırıyor, çağırıyor.” şeklinde cevap verdi.

Abdullah Öcalan ile yapılan İmralı görüşmeleri hakkında da konuşan Milletvekili Şeker, “Türkiye’de binlerce kişi bu işin peşinde. Herkes şimdi bekliyor ne olacağını. Herkes barış istiyor. Kim ister anaların ağlamasını? Ben  karşı tarafı çok samimi görmüyorum. Karşı taraf bir yerde bir kalleşlik yapacak. Sonu iyi olur inşallah ama ben sonunun iyi olacağın zannetmiyorum. Karşı taraf samimiyetsiz.

 

‘Türkiye’yi kimse kolay kolay bölemez’

 

Ben şimdi Meclis’te birçok konuşmada dışarı çıkıyorum. Dinlemek istemiyorum. Şimdi bunların düşüncesi Amerika’nın sistemi, Suriye’nin bu tarafını aldılar, Irak’ın bu tarafını aldılar, bizde de bu tarafa özerklik verelim. Ayrı şehirleri birleştirelim diyerek orada bir Kürt devletinin kurulması. Bunu belli bir kesim yapıyor. Yoksa Türkiye’de ayrım yok. Türkiye’yi kimse kolay kolay bölemez. Tahrik ederlerse çok kötü olaylar çıkabilir. Benim korkum o.” dedi.

Milletvekili Şeker hala yapılamayan yeni devlet hastanesi ile ilgili de konuştu. Şeker, “Hala hastanenin yerini ayarlayamadılar. Eskişehir hastanesi bitiyor. Ben eski Sağlık Bakanı’nı 3-4 defa ziyaret ettim. ‘Yer bulamadılar ben ne yapayım.’ dedi. Hala yer sorunu çözülemedi.” dedi.

Gerçekleşen ziyaret sonunda hatıra fotoğrafı çekildi. Ziyarette Bilecik Erzurumlular Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Lütfi Akyüz, Yardımcısı Ebutalip Dursun ve dernek üyeleri hazır bulundu. ZEYNEP KILBAHRİ

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x