MİLLETVEKİLİ SELİM YAĞCI MECLİSTE BOZA, ŞERBET VE LOKUM İKRAM ETTİ

MİLLETVEKİLİ SELİM YAĞCI MECLİSTE BOZA, ŞERBET VE LOKUM İKRAM ETTİ

Milletvekili Selim Yağcı, yoğun bir çalışma temposu içerisinde olan Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerine Pazaryeri ilçemizin meşhur bozası, helva, Osmanlı Şerbeti ve lokum ikram etti. Bilecik’imizin Ankara’daki temsilcisi Milletvekili Selim Yağcı, TBMM’nde çok güzel ve anlamlı bir çalışmaya imza attı. Yoğun bütçe görüşmelerinin yapıldığı TBMM’de gündem arasında milletvekilleri ve basın mensuplarına boza ikram eden Milletvekili Selim Yağcı, büyük bir beğeni aldı.

Bilecik’in sevgi, kardeşlik ve hoşgörü şehri olduğunu dile getiren Milletvekili Selim Yağcı, Alp kıyafeti giyen Bileciklilerin de olduğu stantta, Bilecik’in yöresel lezzetleri hakkında da bilgi verdi.

Amaçlarının her ortamda hoşgörü ve güzelliği yaşatmak olduğunu vurgulayan Milletvekili Selim Yağcı; ‘’ Milletin evinde TBMM’de yoğun mesai harcadığımız Plan Bütçe Komisyonu Meclis Genel Kurulunda Değerli Milletvekili arkadaşlarımıza, ulusal basınımızın güzide temsilcilerine ve meclis çalışanlarına ilimizin meşhur olan yöresel tatlarını Bilecik Bozası, Bilecik Helvası, Osmanlı Şerbeti ve Bilecik Lokumlarımızı ikram ettik. Yoğun meclis çalışmalarına ara vererek, şehrimizin simgesi alpler ve yöresel kıyafetler eşliğinde yöresel tatlarımızı tanıttık ve hoş bir ortam oluşturduk. Bilecik Belediye Başkanı değerli dostum Nihat Can ve ekibine, Soydan Boza Sahipleri Mümin Soydan, Nurettin Soydan ve Muhittin Soydan’a tanıtım konusunda sağlamış oldukları destekler sebebiyle teşekkür ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Meclis’te gazetecilere boza, lokum, helva ve şerbet ikramında bulundu. Muhabirlere yöresel ürünlerden ikram eden Yağcı’ya, folklorik kıyafetler giyen kadınlar ile ellerinde kılıç bulunan “Alp” kıyafetli kişiler eşlik etti. 

 ( Murat Kaynak – Anadolu Ajansı )

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam