MİLLETVEKİLİ SELİM YAĞCI’NIN 10 KASIM MESAJI

MİLLETVEKİLİ SELİM YAĞCI’NIN 10 KASIM MESAJI

Milletvekili Selim Yağcı; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında; ’’Bugün bizler Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz emanetlerinin yılmaz birer bekçileri olarak, şehirlerimiz ve ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkmak için çalışıyoruz’’ dedi.

Mesajında; ‘’Milletimizin Anadolu topraklarından silinmek istendiği bir dönemde, başlattığı kurtuluş mücadelesini zaferle sonuçlandıran ve millet iradesine dayanan, çağdaş Türkiye Cumhuriyetini kuran Mustafa Kemal Atatürk’e minnettarız’’ diye belirten Milletvekili Selim Yağcı, şunları kaydetti:

‘’Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. Ölüm yıl dönümünde rahmet ve minnet duygularıyla anıyoruz. Aziz Türk milletine uygarlık düzeyine yükselme yolunu açan, millet olma şuuruna ulaşmasını sağlayan, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün, daima ileri düşünceye dayalı, gelişmeye ve yükselmeye ışık tutan görüşlerini içtenlikle benimseyerek uygulamak, milletimiz için vazgeçilmez ve değişmez bir ilkedir. Ülkemiz, Cumhuriyetimizin ilk yıllarından bugüne eğitimde, sağlıkta, sanayide, ekonomide ve diğer alanlarda fazlasıyla gelişmiş durumdadır. Bunun yanı sıra ülkemiz; temel insan hak ve özgürlüklerinin geliştirip yerleştirilmesi, hukukun üstünlüğünün sağlanması ve demokrasinin tüm kurum ve kurallarının geçerli kılınması yolunda da önemli mesafeler almıştır. Bizler, dün olduğu gibi bugün de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eserlerinin daima bekçisi olacağız. Onun yaktığı ışığın kaynağını elden ele, nesilden nesille taşıyacağız. Bizler; Ulu Önder’in kurduğu ve yine bizlere emanet ettiği ilkeleri, devrimleri ve Cumhuriyetimizi çağdaş medeniyetler zümresine ulaştırmak için durmadan çalışacağız. Daima büyük bir sevgi ve saygı ile yüreğimizde yaşattığımız, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi rahmetle, minnetle ve saygı ile anıyoruz” diye belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam