MİLLETVEKİLİ SELİM YAĞCI’NIN MEKKE’NİN FETHİ MESAJI

MİLLETVEKİLİ SELİM YAĞCI’NIN MEKKE’NİN FETHİ MESAJI

Milletvekili Selim Yağcı, ’’Mekke’nin Fethi’nin 1388. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında; Mekke Fethi’nin İslam dinindeki önemine değinen Milletvekilimiz Selim Yağcı, Mekke Fethiyle aynı zamanda, gönüllerin de fethedildiğini belirtti.Mesajın devamında ‘’Mekke’nin fethi, İslam tarihinde bizlerde büyük sevinçler yaşatan hadiselerden sadece biri olarak kaydedilmiştir.’’ İfadesine yer veren Milletvekilimiz Selim Yağcı,  şu ifadelere yer verdi: Tarih boyunca birbirinden önemli birçok gelişme ve müjdeli haberin yaşandığı İslam coğrafyasında Mekke’nin fethinin de ayrı bir önemi var. Mekke’nin fethi, dinlerini sadece Allah’a adayan ve Allah’a iman ve ibadet ettikleri için, yurtlarından ayrılmak zorunda bırakılan Peygamber Efendimiz ve ashabına Allah’ın en büyük hediyesi ve lütfu olmakla birlikte, o güzel peygamberin ve ashabının gönülleri de beraberinde fethettiği güzel bir olaydır.
Cenabı Allah’ın ”Şüphesiz biz sana apaçık bir fetih verdik” müjdesinin vuku bulduğu hadisenin kaynağı olan Mekke’nin Fethi ile bu kutsal şehir, gerçek hüviyetine kavuşmuş, şirkten ve putperestlikten arınarak manevi bir şehir olma özelliğine kavuşmuştur. Tevhid inancı hâkimiyetini ilan etmiştir. Bu fetihten sonra diğer fetihler arka arkaya gelmiş ve İslam, üç kıta ya hızla yayılmaya başlamıştır. Mekke’nin fethi zaferinden hem idareciler olarak hem de yönetilenler olarak çıkarılacak çok dersler vardır. Bu anlamda, birçok güzellikleri hatırlatan bu tür gelişmeleri vesile kılarak, gönülleri fethedelim, gönlümüzü yeni fetihlere açalım.
Mekke’nin fethindeki zafer gibi bütün dünyada barışın, hoşgörünün ve huzurun zaferi yakalaması dileğimle Mekke’nin fethinin yıl dönümünü büyük bir sevinçle kutluyor, güzelliklere ilham olmasını Cenabı Allah’tan diliyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam