Milletvekili Tüzün 5. Kez Mazbatasını Aldı

Milletvekili Tüzün 5. Kez Mazbatasını Aldı

Bilecik’in 24 Haziran genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisin’den milletvekili seçilen Yaşar Tüzün, düzenlenen törende mazbatasını aldı.

Bilecik Adliyesi’ndeki törende 27’nci dönemde milletvekili olarak Bilecik’i temsil edecek olan Tüzün mazbatasını, İl Seçim kurulu başkanı Kamil Kaya verdi.

Tüzün konuşmasında; “Bilecik’te Türkiye genelinde yaşanma ihtimali söz konusu olan hiçbir sorunun yaşanmadan, gerçekten demokratik bir yarıştı.Demokrasi adına yarışa katılan tüm aday adayı ve aday arkadaşlarımız,siyasi partilerimizin yetkili organları Bilecik’e yakışır bir şekilde bir kampanya yürüttü. Bu kampanyada emeği geçen,bu kampanya sürecinde katkı veren partimizin bütün yetkili organlarına ve partilimiz olmayıp ta bizimle yoldaşlık yapan çok değerli hemşerilerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Parlamentomuzun aritmetik tablosu belli olmuştur. Bu tablo karşısında Bilecik’ten zaten iki milletvekili sayısı olduğuna göre, artık bundan böyle iktidar muhalefet demeden birlikte ele ele,omuz omuza vererek,Bilecik’imizin,bölgemizin başta Adliye binası olmak üzere bu sorunları çözmek üzere görev almış bulunuyoruz.

“245 bin nüfuslu Bilecik’in Milletvekiliyim”

Geçmişte sizleri nasıl temsil ettiysem,tüm Bilecik halkını nasıl temsil ettiysem bundan böylede aynı şekilde temsil edeceğim.Ben artık 245 bin nüfuslu Bilecik’in hepsinin Milletvekiliyim.Seçilinceye kadar CHP rozetim vardı.Seçildikten sonra bütün Bilecik’in ve kuşkusuz Anayasamız gereği de bütün Türkiye’nin Milletvekili olacağım.” İfadelerine yer verdi.

5’inci kez Milletvekili olmanın gururunu yaşayan Tüzün’ün yanında getirmiş olduğu Milletvekili rozetini ise eşi Aysel Tüzün taktı.

Eşi Aysel Tüzün, İl Başkanı Metin Yaşar, İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, Milletvekili adayı Av.Faik Akarkarasu ve birçok partili katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam