MİLLETVEKİLİ YAĞCI BASIN MENSUPLARINI UNUTMADI

MİLLETVEKİLİ YAĞCI BASIN MENSUPLARINI UNUTMADI

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde, basın mensuplarını unutmadı.

Bilecik’te bir kafe’de, Çalışan Gazeteciler Günü hasebiyle basın mensuplarına yönelik kahvaltı programı düzenleyen Milletvekili Yağcı, çeşitli zorluklarla, emek harcayarak yılın 365 günü Bilecik gündemini takip eden basın mensuplarıyla birlikte pasta keserek başarı dileklerini iletti.

Kahvaltı programı esnasında Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk gazetesi Hakimiyet-i Milliye’nin çıkarıldığı günün 10 Ocak olduğunu vurgulayan Yağcı, “Bu vesile ile sizlerle birlikte olmak istedik. Katılımlarınız ile programımıza anlam kazandırdınız”  ifadelerini kaydetti.

Gerçekleştirilen kahvaltı programına, İl Başkanı Fikret Karabıyık, Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Karadayı, , İl Genel Meclis Başkanı Osman Yılmaz, İl Genel Meclis Üyesi Zeki Kayadelen, Önceki Dönem Belediye Başkanı Nihat Can ve Bilecik’te faaliyet gösteren emekçi basın mensupları katılım sağladı.

Milletvekili Milletvekili Yağcı kahvaltı sonrası gerçekleştirdiği konuşmasında, Türkiye’ye yönelik yapılan birçok ekonomik saldırının bertaraf edildiğinin altını çizerek; “AK Parti’nin hedeflerinden şaşmadan yoluna devam ediyor. Ülkemizin geldiği noktada artık hayallerini gerçekleştirebildiğini ve yerli otomobil üretimine başladı”  ifadelerini aktardı.

Dünyadaki birçok ülkeye ekonomik saldırıların olduğunu vurgulayan Yağcı, bu ekonomik yaptırımları en hafif atlatan ülkenin Türkiye olduğunu belirterek; “Bu memlekette bir anayasa kitapçığının atılmasıyla yüzde 300 devalüasyon yaşanmışken, darbe girişiminden tutun kur baskısına kadar devletimize birçok oyun oynandı. Savaş denilecek derecede birçok operasyonlarla mücadele ediyoruz ama yolculuğumuzdan geri kalmadık. Kendi otomobilimizi yapıyoruz, enerji anlaşmalarının altına imza atıyoruz. Bu noktada bizlere saldıranlar bugün yüzde 20 enflasyon bile oluşturamıyorlar, enflasyonu yüzde 10’ların altına indirdiğimizi görüyoruz. AK Parti, bu milletin partisidir ve milletimizle beraber hizmetine devam etmektedir” dedi.

“Yenişehir-Bilecik Yolu En Kısa Sürede Bitirilecek”

Yapımı yılan hikayesine dönen Yenişehir-Bilecik yoluna değinen Yağcı; “Şehrimizin hassas konularını baştan sona takip ediyoruz. Bazen talihsizlikler oluyor ama bunları tecrübemizle, birlik ve beraberliğimizle çözmeye çalışıyoruz. Bilecik’in en önemli gündem maddesi haline gelen Yenişehir yoluyla ilgili olarak Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, Bakanımızın desteği ile ihalesini şehrimiz adına gerçekleştirdik. Herhangi bir sıkıntı yok ama müteahhit firma biraz daha havaların iyileşmesini bekliyor. Baharla birlikte hızlı bir çalışmayla en kısa sürede bitirilecek” ifadelerini kaydetti.

“Yeni Devlet Hastanesi 23 Nisan’da Tamam”

Yapımı devam eden Yeni Devlet Hastanesi’ne de değinen Yağcı; “Normal şartlarda hastaneyi yılbaşı öncesinde bitirmeyi planlıyorduk. Fakat müteahhit bazı gecikmeler dolayısıyla 3-4 ay gibi bir ek süre istedi. Muhtemelen herhangi bir aksaklık olmazsa Nisan ayı içerisinde, mesela 23 Nisan gibi özel bir günde açılışı gerçekleştirmek istiyoruz. Bunun dışında Bozüyük Hastenemizin de çalışmaları rutin bir şekilde devam ediyor. Lojistik ile ilgili olarak ihalelerini takip ediyoruz” dedi.

“Bilecik’i bir odak noktası haline getireceğiz.”

Osmaneli’ne gelecek hızlı trene ilişkin açıklamalarda bulunan Yağcı;

“Bursa Milletvekili arkadaşlarım ile görüşmeler sağlıyoruz. Yenişehir-Osmaneli hattının ihalesinin yapılması noktasında gayret gösteriyoruz. Bu yatırım programı içerisinde inşallah Osmanlı tarihindeki medeniyetleri Bilecik’te buluşturacağız. Ankara’yı İstanbul’u ve Bursa’yı başkentlerin ilk noktası olan Bilecik’te buluşturup, Bilecik’i bir odak noktası haline getireceğiz” dedi.

“Hamam konusunda saçma sapan, alakasız bir sürü olaylar, demeçler oluştu.”

Tartışma konusu olan “Hamam” ile ilgili de açıklamalarda bulunan Yağcı; “Yapılan işlerde artılarda olabilir eksiler de. Artıları kullanıp eksiler üzerinden siyaset yapmakta dürüst bir siyaset anlayışı değildir. Çünkü birçok iş yaparsanız, onun içerisinde eksiklikler de olabilir. Şunu da ifade edeyim: Hamam inşaatı ile ilgili olarak, Nihat Can’ın başkanlık döneminde hizmete açıldı ama benim başkanlık dönemimde inşaat çalışmaları başlamıştı. Bu konuda alanda saçma sapan, alakasız bir sürü olaylar, demeçler oluştu. Bu dünya tam anlamıyla bir etme bulma dünyası. Orda kiracı, kendisini mevcut Belediye Başkanı’na daha iyi lanse etmek amacıyla başlattığı olumsuz propagandası, kendini de bu anlamda vurdu. Bu hamamda ne hukuki anlamda, ne teknik anlamda ne de kullanım anlamında herhangi bir hata yoktur. Sadece hamamın üstünün teras olmasında dolayı akıntı denilen olay var. Bu terastan derzlerin arasından, yağmur veya kar sularının akması suretiyle sızıntı oluşmuş. Terasın üzerindeki plakalar buhara dahi dayanıklı özel bir malzemeden yapılmış. Ayrıca yapılan yapıda henüz kesin kayıt yapılmadı. Bunun da sebebi, bu tür aksaklıklar, eksiklikler olursa müteahhit’in tamamlaması için kesin kabuller, teslimden bir yıl sonra yapılır. Bir yıl sonunda ne eksiklik varsa müteahhit bunları tamamlar, ardından yapının kesin kayıtları gerçekleştirilir.  Durum böyleyken, sanki hatalı bir iş yapılmış gibi ‘yok ruhsatı yokmuş, yok bilmem nesi yokmuş’ gibi dedikodular çıkıyor. Ruhsatı veren Belediye, zaten Belediye’nin çoğu yapmış olduğu işte ruhsat yoktur; çünkü ruhsat Belediye’nin kendisidir. Onun için bunlar sadece gündemi meşgul eden ve bağlayıcılığı olmayan şeylerdir. Bu anlamda biz 15 yıllık Belediyecilik dönemimiz içinde 15 saniyenin bile hesabını veririz. Biz halkımıza yapamayacağız şeylerin sözünü vermedik. Söz verdiklerimizi de Allah’a çok şükür gerçekleştirdik” ifadelerini aktardı.

Selim Yağcı’nın konuşmasının ardından kahvaltı programı, Yağcı’nın basın mensuplarına hediye takdimi ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam