Milletvekili Yağcı “İki tane konseri eksik yapsınlar su zammını aşağıya çekerler”

Milletvekili Yağcı “İki tane konseri eksik yapsınlar su zammını aşağıya çekerler”

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, son dönemde kendisine ve geçmiş belediye başkanlığı dönemine karşı yapılan ithamlara ilişkin olarak AK Parti Bilecik İl Binasında basın açıklaması yaptı.

Vekil Yağcı Belediye Başkanlığı yapmış olduğu dönemde yürütmüş faaliyetler hakkında kendisini eleştiren, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. Vekil Yağcı konuşmasında Bilecik’in kapanmaz bir yarası olan ve yapımı yıllardır süren Bilecik-Yenişehir yolu, Osmaneli-Yenişehir arasındaki YHT hattı ve Nisan ayı içerisinde açılması planlanan yeni Devlet Hastanesi ile ilgili olarak da önemli açıklamalarda bulundu.

“Bu yılın ilk dilimi içerisinde Devlet Hastanemizin açılışını gerçekleştiririz”

Bilecik’in en önemli konularından birisi olan Yeni Devlet Hastanesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Vekil Yağcı, Yeni Devlet Hastanesini 23 Nisan tarihinde açmak istediklerini dile getirdi. Vekil Yağcı, “Bilecik’te en önemli konuların başında sağlık meselesi geliyordu. Sağlık alanında ki yatırımlarımız çok şükür aksamadan devam ediyor. Bilecik Devlet Hastanemizin yapımı elde olmayan bazı sebeplerden dolayı biraz aksadı fakat, temennimiz Bilecik Devlet Hastanesi’ni 23 Nisan’a yetiştirtmek. İnşallah bahar aylarında açılacak, fakat 23 Nisan’a yetişir mi yetişmez mi ona ilişkin net bir şey diyemiyoruz. Bu yılın ilk dilimi içerisinde Devlet Hastanemizin açılışını gerçekleştiririz ümidindeyiz. Bu noktada gayret gösteriyoruz. Aynı rutin ve hız düzeni ile hastanemizin yapımına devam ediyoruz. Bozüyük Devlet Hastanemizin çalışmaları da planlandığı gibi, aynı hız ve rutin içerisinde devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“Bir yolun başlayıp 12 yıldır bitmemesini bizde siyasetçi olarak yanlış görüyoruz”

Yapımı yıllardır devam eden Bilecik-Yenişehir yolu ile ilgili olarak, yolun hala bitmemiş olmasının izah edilecek bir tarafı olmadığını ifade eden Vekil Yağcı,“Bir diğer meselemiz Bilecik’in belki en önemli meselesi değildi, fakat gecikmesinden kaynaklı olarak Yenişehir-Bilecik yolu şu anda şehrimizin en önemli gündem maddelerinden birisi haline geldi. Bir yolun başlayıp 12 yıldır bitmemesini bizde siyasetçi olarak, izahtan vareste görüyoruz izah etmekte zorluk çekiyoruz. Bu konuya ilişkin olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Ulaştırma Bakanımızın bu noktadaki özel gayretleri doğrultusunda bir yola yapılabilecek en hızlı ihaleyi gerçekleştirdik, Türkiye’de çok özel şartlarda kullanılan bir ihale metodu ile ihale sonuçlandı. Şu anda da müteahhit  4 noktada yerleşmesini tamamlamak üzere, inşallah 2020 yılı içerisinde bunu bitirmeyi, bitiremesek bile çok küçük işlerin kalarak bu hizmetimizi hemşehrilerimize sunmayı hedefliyoruz” şeklinde ifade etti.

“Bilecik için bir önemli değerde hızlı tren”

Bilecik-Bursa ve Osmaneli-Yenişehir YHT hatları hakkında da önemli açıklamalarda bulunan Vekil Yağcı,“Bilecik için bir önemli değerde hızlı tren İstanbul ve Ankara arasında bir konumda bulunmamız, Bilecik’in artı bir değeridir. İnşallah Bursa Milletvekillerimiz ile işbirliği içerisinde, Osmaneli-Yenişehir hattının da bir an önce ihalelerinin tamamlanarak, çalışmalarının hızlandırılması gayretinde olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız geçen günlerde yatırım programları içerisinde ifade ettiler, Bursa-Bilecik YHT hattının da 3-4 yıllık bir süreç içerisinde hizmete sokarak devamında, İzmir’e geçecek bir plan olarak görülmekte. Bu konuda bize destek olan öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, genel müdürlerimize, hemşehrilerimize, siyaseten il başkanımıza, teşkilatımızın tüm birimlerimize ve tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

“15 yılımızın 15 saniyesinin dahi hesabını vermeye hazır olduğumuzu ifade ettik”

“Ben belediye başkanlığından, milletvekili olan bir kardeşinizim, dolayısı ile her olayda milletvekili olmamıza rağmen belediye işleri ile ilgili olarak ismimizin geçmesi bir nebze doğru. Fakat bizim her zaman bu konulara ilişkin olarak cevap vermemiz de çok şık olmuyor bu zamana kadar bir çok konuda sükut içerisinde olduk. Bunda söyleyecek sözümüz olmamasından kaynaklı değil. Şehirde insanımızın oyları ile seçilmiş bir belediye başkanımız var bu anlamda yapacaklarını en azından yapmayı düşündüklerini bu noktada görme fırsatı tanımak lazım. Onun davranışlarına göre veya çalışmalarına göre, cevap vermenin daha doğru olacağını düşündük, tek bir cevap verdim bu zamana kadar oda bize 300 dosyamızın olduğunu ifade ettiğinde bizde buna itafen kendisinden 300 dosyayı çıkarmasını istedik. Biz 15 yılımızın 15 saniyesinin dahi hesabını vermeye hazır olduğumuzu ifade ettik” dedi.

“Bilecik’te bizim zamanımızda yapılan ne varsa tek tek söküyor kaldırıyor, bu plakayıda bu nokta da değiştirseydi”

Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Semih Şahin’in sahte plakalı olduğu iddia edilen bir araç ile yakalanması ile ilgili olarak başlayan tartışmaya da değinen Vekil Yağcı, “Sayın Başkan geçtiğimiz günlerde talihsiz bir olay yaşadı. Bu olayda ki basiretsizlik ve bilgisizliğini yine bizlere atarak kurtulmak gibi bir akıllılık peşine düştü. Başkanın dediği bir şey doğru, plaka bizlerin döneminde alındı ve tahsiz edildi. Bunlar şehir işlerinde belediyeler ve üst düzey yöneticiler bazı araçları satın almayıp kiraladıkları zaman, Emniyetin bilgisi dahilinde bu tarz bir uygulama yapar. Bizde de Emniyet Müdürlüğümüzün bilgisi dahilinde, dönem dönem mevcut kiralanan araç üzerinde kullanılır. Fakat bu araçların şehir dışına çıkmaması gerekmekte bu zamana kadar çıkılmadığı için bu tarz bir olay yaşanmadı. Bu araçlara bu plakalara takılması için belediyelerde kullanımasına ilişkin olarak kiralanan firma ile bir anlaşma ve protokol olması gerekmekte. Bana gelen bilgi ve belgelerde sayın başkanın kullandığı araç, belediye ile bir irtibatı olmadan bizzat kullanıma tahsis edilen bir araca belediyenin resmi plakasını takmak gibi bir olay. Bu olay ile ilglili olarak sayın başkan ilgim yok bilgim yok demişti, Bilecik’te bizim zamanımızda yapılan ne varsa tek tek söküyor kaldırıyor, bu plakayıda bu nokta da değiştirseydi” şeklinde konuştu.

“80 Milyon TL borcun 20 Milyon TL’sini ödedim diyerek bir kurnazlığın peşinde”

Bilecik Belediyesi’nin Şubat Ayı Meclis toplantısında belediyenin 80 Milyon TL Borcu olduğunu ve bu borcun 20 Milyon TL’sinin ödendiğini ifade eden Semih Şahin’e karşılık olarak Vekil Yağcı, Belediyeyi 40 Milyon TL civarında bir borç ile teslim ettiklerini ve 80 Milyon TL’lik bir borç varmış, öyle teslim edilmiş havasının yaratılmaması gerektiğini ifade etti. Vekil Yağcı, “ Bilecik Belediyesinin borçlarını ödeyebilmesinden büyük bir mutluluk duyuyoruz, Başkan büyük bir keyifle 20 Milyon TL borç ödediğini söylüyor. Biz öyle çok 20 Milyon TL borçları ödedik. Öncelikle bunu kamuoyun onunda tartışmaya hazırız. Belediyenin 80 Milyon TL resmi borcu varmış gibi, 80 Milyon TL borcun 20 Milyon TL’sini ödedim diyerek bir kurnazlığın peşinde. Açsınlar baksınlar, Nihat bey ve bizim devrettiğimiz dönemlerde Bilecik Belediyesi’nin borcu 40 Milyon TL olarak tespit edildi. Faiz ve diğer oranlarla birlikte veriler net olarak elimizde olmamak ile birlikte 60, 65 Milyon TL’nin üzerinde bir kuruş borcu yoktur” ifadelerini kullandı.

“Bilecik stadı 2020 yatırım planımız içerisinde ki yerini aldı”

“Bilecik stadı uzun zamandır uğraşılan gecikmiş projelerden birisi. Bilecik stadı 2020 yatırım planımız içerisinde ki yerini aldı. Önümüzdeki günlerde de inşallah ihalesi yapılacak, seyirci sayısı noktasında da bir çalışma başlattık, daha fazla tribün olmasını istiyoruz, altyapısıyla birlikte tüm tribünler yenilenecek, portatif tribünlerin olduğu kısma da yeni tribünler konulacak. Çalışmaya bu yıl içerisinde başlayıp en kısa sürede neticelendireceğiz” dedi.

“İki tane konseri eksik yapsınlar bu anlamda hemşerilerimizin su zammını kurtarırlar diye düşünüyoruz”

Vekil Yağcı, kendilerinin 15 yıllık Belediye yönetimleri dönemi içerisinde suya neredeyse hiç zam yapılmadığını. Bir dönem içerisinde yapılan yüzde 10’luk bir zammında sonrasında geri çekildiğini ifade etti. Vekil Yağcı, “Biz 2004 yılında göreve geldiğimizde Bilecik’te Türkiye’nin içilemeyen en yüksek fiyatlı suyu vardı. O günkü şartlarda evlere giden suyun yüzde 50’si tahakkuka giriyordu. Tahakkuka giren suyun yüzde 50’si ancak tahsil ediliyordu ve neredeyse 15 yıllık süreç içerisinde suya hiç zam yapmadık. 2016-17 yılında yüzde 10’luk bir zam yaptık, Nihat bey Başkan olduktan sonra ekonomik sebeplerle o yüzde 10’luk zammı da Belediye Meclisimizin kararı ile geri aldık ve zammı iptal ettik. Şimdi bunların durup dururken hiçbir yatırım yapmadan, hiç bir çalışma olmadan hemşerilerimize bu su zammını reva görmeleri hoş bir şey değil, iki tane konseri eksik yapsınlar bu anlamda hemşerilerimizin su zammını kurtarırlar diye düşünüyoruz. Buradan sanata karşı olduğumuz algısı çıkarılmasın sadece yapılan konserlerden 2 tanesini eksik yapsınlar su zamlarını aşağı çekerler” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam