MİLLETVEKİLİ YAĞCI SEMİH ŞAHİN’İ AĞIR ELEŞTİRDİ  “Birilerine para kazandırmak için 10 yıl önce yapılan altyapı hattı sökülerek birilerine peşkeş çekmemelidir”

MİLLETVEKİLİ YAĞCI SEMİH ŞAHİN’İ AĞIR ELEŞTİRDİ “Birilerine para kazandırmak için 10 yıl önce yapılan altyapı hattı sökülerek birilerine peşkeş çekmemelidir”

Bilecik Ak Parti Milletvekili Selim Yağcı, Bilecik Belelediyesi’nin şehir merkezinde başlamış olduğu altyapı çalışmalarına yönelik yaptığı açıklamada; “Bilecik Belediyesi yönetimi seçilmelerinden bir yıl geçtikten sonra; milli, tarihsel ve manevi değerlerimizi tahrip eylemlerinden kafasını kaldırıp şehre bakmaya karar verdi herhalde” dedi.

Milletvekili Yağcı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’i eleştirdi; ve Bilecik Belediyesi’nin seçimlerden bir yıl sonra şehre bakmaya karar verdiğini ama bu defa da hem baktığı yerin, hem yaptığı işin, hem de usulünün yanlış olduğunu belirterek; “ iyi çalışılmamış sadece birilerine para kazandırmak için yapıldığı anlaşılan bir iş görüntüsü var” ifadelerinde bulundu.

Milletvekili Yağcı açıklamasında Belediyecilikte alt yapı çok önemli olduğunu ve yapılması gereken bir iş olduğunu fakat iyi bir şekilde yapılmazsa sorunu ortadan kaldırmayacağı gibi geleceğin en büyük sorunu olacağını söyleyerek şu ifadeler de bulundu:

“10 yıl önce 100 yıl dayanacak şekilde yaptığımız altyapı sistemini söküp yenisini yapıyorlar”

“Bilecik her geçen gün büyüyor bu büyümenin gerektirdiği alt yapı yatırımlarıda yapılması gerekir. Ancak Bilecik Belediyesinin şu anda yaptığı gibi yapılmamalı tabiki.

Öncelikle altyapı çalışması başladıkları yer Çarşı merkezinde şadırvanın olduğu bölge; Belediye başkanlığım dönemimde burada alt yapı çalışması yapılmış olup hem de 100 yıl ömrü olan koruge borular kullanılmış olup ezilen kırılan yerleri değiştirilmeye müsait bir malzeme olarak yapılmıştır. Sanki daha önce hiç yapılmamış gibi daha 10 yıl geçmiş yeni yapılan bir alt yapıyı söküp yerine artık tercih edilmeyen kırıldığında tamir edilmeyen eski künt sistemine geçilmesi maalesef Bilecik’in parasını ve hemşehrimizin hakkını gereksiz heba etmektir. Ayrıca söz konusu bölgede biz o alt yapıyı yaptıktan sonra su baskını da hiç olmamıştır.

“İhale işlemi usule ve hukuka uygun değildir”

Yine Sayın Belediye başkanının bu alt yapı çalışmalarına ait ihale 3 defa iptal edilmesine rağmen usule aykırı bir şekilde fen işleri müdürünü ve İlgili başkan yardımcısını karşı çıktıkları için değiştirerek Korona Virüs olayını konuyla ilgili olmamasına rağmen acil işlerden gösterip kanuna karşı hile yoluyla ihale yasası 21/b maddesine sokarak pazarlık usulü her zaman ihaleleri verdikleri il dışından gelen bir Şirkete verilmiştir. İhale işlemi usule ve hukuka uygun değildir. Korona virüs salgını yağmur hattı çalışmasını acil hale getirecek nitelikte bir sebep değildir. Bu konuya ilişkin ilgili makamları göreve davet ediyorum.
Değerli Hemşehrilerim bizler demokrasiye inanan ve milletimizi verdiği kararı baş tacı yapan bir düşüncenin mensubuyuz. Ancak halkımızın oylarıyla seçilmiş olanlarda halkımızın menfaatlerini korumak zorundadır yoksa birilerine para kazandırmak için 3 ihaleyi iptal edip kanuna karşı hile yoluyla yapılmış olan yeni hattı sökerek birilerine peşkeş çekmemelidir.

“Osmanlı Padişahları Tarih Şeridini yok etme düşüncesi varsa onu bilemem!!!”

Ayrıca bu hattın suyunun Şeyh Edebali türbesinin bulunduğu bölgeye verileceğini duydum.Biliyorsunuz o bölgenin büyük kısmı dolgu toprak,ayrıca karşı mezarlık tarafında heyelan riski var,bunlara dikkat edilerek kontrollü ve güvenlikli vermek gerekir yoksa bölgede ileride telafisi imkansız hasarlara yol açabilir.Ama sayın Başkanın diğer yaptığımız ve ceddimizi hatırlatan eserlerimize yaptığı yıpratma ve yok etme işlemleri gibi bu yöntemle yılda bir milyon üzerinde insanın ziyaret ettiği Osmanlı Padişahları Tarih Şeridini yok etme düşüncesi varsa onu bilemem!!!

“Takdiri saygıdeğer hemşehrilerime bırakıyorum”

Ayrıca alt yapı çalışması şehir içinde başlamadan önce şehrin ana kanalizasyon hattı mezarlık bölgesinde patlamış ve adeta orada yatan geçmişimiz üzerine akar gibi akarken bölgeyi kirletirken orayı yapmayıp sorun olmayan noktadan başlanmasının takdirlerini de saygıdeğer hemşehrilerime bırakıyorum.

Değerli Hemşehrilerim şehrimizin kaynakları sınırlı bunun önceliklerinin iyi belirlenip daha etkili ve verimli kullanılması gerektiği kanaatindeyim. Bizim görevimiz 15 yıllık bir belediye başkanı ve bugün milletvekili olarak doğrular ve yanlışları hemşehrilerimize göstermektir. Takdir sizlerin, tedbir yöneticilerindir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam