• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MİLLETVEKİLİ YAĞCI’NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

MİLLETVEKİLİ YAĞCI’NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Milletvekili Selim Yağcı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında; ’’Şanlı bir tarihe ve büyük bir medeniyet birikimine sahip olan büyük milletimizin, özgürlük ve bağımsızlığının simgesi olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşku ile kutluyoruz” dedi.

Mesajında; Cumhuriyet’in, yüce Türk milletinin bin yıllık şanlı tarihinde ulaştığı en parlak ve en muhteşem yönetim biçimi olduğunu vurgulayan Milletvekili  Selim Yağcı, şunları kaydetti:
“Türkiye Cumhuriyeti bugün laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti olmanın sağladığı güçle çağdaş dünyada yerini alan, milletimizin fazlasıyla layık olduğu parlaklıkta bir geleceğe doğru hızla yol almaktadır. Asırlara medeniyet mührünü vuran milletimiz, milli mücadele sırasında yaşanan zor şartlara rağmen istiklalinden vazgeçmeyerek nasıl bir var olma şuuru ortaya koyduysa, zaman boyunca yaşayacağımız her sıkıntılı dönemi de aynı ruh ve inançla aşmaya kararlı olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır. Her ne kadar bu ilerleyişimize zaman zaman kirli yüzünü gösteren çeşitli şer odakları engel olmaya çalışsa da, bu kötü emellerine tarihte hiç ulaşamadılar ve bundan sonrada ulaşamayacaklardır. Bu itibarla bizler, milletçe böyle bir rejime sahip olmanın hazzını ve gururunu duymakla bahtiyarız. Cumhuriyet; insan yaşamına ve toplumsal düzene, aklın ve bilimin öncülüğü ile yön verilmesini kabul eden özelliğiyle bir aydınlanma sürecidir. Bize göre; Cumhuriyete sahip olmak yeterli değil, ona layık olmakta gereklidir. Bugün bizler; Yüce Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet’imizin 95. yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, onun kahraman silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi , saygı ve rahmetle anıyor, Bilecikli hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam