• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK BİLECİK’TE

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK BİLECİK’TE

Bir takım ziyaretler için Bilecik’e gelen Bakan Selçuk, ilk ziyaretini Bilecik Valiliğine gerçekleştirdi.
Bilecik Valisi Bilal Şentürk ile görüşen Bakan Selçuk burada anı defterini imzaladı.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Kuruluşun ve kurtuluşun şehri olan Bilecik’in nelere gebe olduğunu şimdiden kestirmek çok zor ama yapacağımız çalışmalar buradan çok yeni tohumların, çok yeni müjdelerin geliştirilebileceğini gösteriyor.” dedi.


Bilecik Valiliğine yaptığı ziyaretin ardından konuşan Bakan Selçuk, kenti ziyaretlerinin amaçlarının başında buradaki eğitim-öğretim faaliyetlerinin niteliğine bakmak geldiğini belirterek, “Yeni projeler konusunda değerlendirmeler yapmak ve yapacağımız istişareler sonucunda da buranın eğitiminin hem ulusal hem de uluslararası düzeyde hangi noktalara taşınabileceğinin, potansiyelinin ne olduğunun ele alınması olacak. Kuruluşun ve kurtuluşun şehri olan Bilecik’in nelere gebe olduğunu şimdiden kestirmek çok zor ama yapacağımız çalışmalar buradan çok yeni tohumların, çok yeni müjdelerin geliştirilebileceğini gösteriyor.” ifadelerini kullandı.


Burada bu potansiyelin fazlasıyla bulunduğunu vurgulayan Selçuk, “Bu potansiyeli değerlendirerek öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin geleceğini tasarlamak anlamında yapacağımız, projeler, çalışmalar ele alınacak. Ben burada bulunmaktan ve burada yapacağımız çalışmalar neticesinde ortaya çıkacak raporları paylaşmaktan mutluluk duyacağım.” diye konuştu.
Kuruluşun ve kurtuluşun beşiği olan Bilecik’te Bakan Ziya Selçuk’u ağırlamanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Vali Bilal Şentürk; “İlimizde yaklaşık 36 bin öğrencimiz, 2 bin üzerinde de öğretmenimiz var. Bu verilere baktığınız zaman eğitim ordusu Bilecik’te önemli bir ring. Cumhurbaşkanımızın ve Milli eğitim Bakanımızın önümüze koyduğu bir vizyon var. Bu vizyona uygun olarak büyük bir atılım yapmayı hedefliyoruz. Sayın Bakanımızın direktifleriyle beraber bu noktada yeni bir ufuk açarak ilerleyeceğiz. Eğitim ülkemizi taşıyacak en önemli unsurdur. Sayın bakanımızın vereceği cesaretle Bilecik’imizi eğitim konusunda daha da iyi seviyelere getireceği.” İfadelerini kullandı. Bakan Selçuk daha sonra İl Değerlendirme Toplantısı için Bilecik Öğretmen Evine geçti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam