• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Bilecik’te

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Bilecik’te

Yılmaz, Söğüt ilçesinde inşa edilen belediye hizmet binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada, kişilerin eserleriyle bilindiğini, "adam" gitse bile "adı"nın kaldığını söyledi.

Herkesin gelip gideceğini ancak dünyadan gittikten sonra "Allah razı olsun. Zamanında böyle güzel bir eser yaptı" denmesinin önemli olduğunu belirten Yılmaz, şöyle devam etti:

"Söğüt’e yakışır bir hizmet binası yapılmış. Belediye Başkanı Osman Güneş’e bu şeref yeter. Bu millet, asil bir millettir. Bu millet gerçekten her şeyin en iyisini hak ediyor. Söğüt, Osmanlı'nın ilk başkenti. Söğüt, Yenişehir, İznik, Bursa, Edirne, İstanbul dersek ve Türk tarihinden Osmanlı tarihini alırsanız çok büyük bir boşluk kalır, geriye de bir şey kalmaz. Osmanlı'dan sonra Selçuklu'yu da alırsanız herhalde bu topraklarla bir bağımız kalmaz. Dolayısıyla Osmanlı'ya ve Selçuklu'ya sahip çıkmamız, bu toprakların asli sahibi olduğumuzu göstermemiz gerekir. Güzel bir eser ortaya koymak çok zor bir şey. Eskişehir Odunpazarı Belediyesine teşekkür ediyorum. Folklor ekibini buraya göndererek güzel bir komşuluk ilişkisi geliştirmiş. İnsan zaten komşularıyla vardır, hek başına yaşayamaz. Hem insanların hem şehirlerin hem de devletlerin komşuları vardır. Bunu kendiniz seçemezsiniz. Zaten 'Ev alma komşu al' demişler. Önce komşu, sonra ev. Komşu aldıktan sonra ev almalıyız. Herhalde herkes Odunpazarı gibi komşu ister."

Süleymaniye Camisi'ni eğitimsiz bir insanın kolayca yıkabileceğini anlatan Yılmaz, burayı yapmak için ise bir Kanuni Sultan Süleyman, bir Mimar Sinan bulunması gerektiğini dile getirdi.

Ülkeye hizmet eden herkesin çok çalışması gerektiğini söyleyen Yılmaz, "Eleştirmek ve yıkmak çok kolaydır ama Mehmed Akif Ersoy’un da dediği gibi yapmak zordur. Bu ülkeye eser bırakanlara 'Allah razı olsun' diyorum. Allah iki cihanda da yüzlerini ak etsin" ifadesini kullandı.

Yılmaz, Eskişehir Odunpazarı Belediyesi ekibinin halk oyunu gösterisi ve Söğüt Küre Dursun Fakıh Mehteran Takımının konserinin ardından belediye binasının açılışını yaptı. Yılmaz, beraberindekilerle binayı gezdi. Burada Yılmaz'a, Güneş tarafından Osmanlı armalı çini tabak hediye edildi. Yılmaz da Güneş'e, bakanlığının plaketini verdi.

Törene, Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar, Bilecik Belediye Selim Yağcı, Söğüt Kaymakamı Mitat Gözen, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ertan Yıldız, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, ilçe ve belde belediye başkanlarıyla vatandaşlar katıldı.

 Açılışın ardından Söğüt'teki Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ziyaret eden Yılmaz, Bilecik'te AK Parti Seçim İşleri Bölge Toplantısına da katılarak, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Hamidiye İdadisi'ndeki Güzel Sanatlar Galerisi'ni inceledi. Rektör Prof. Dr. Azmi Özcan, Yılmaz ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop’a, sergideki eserlerden hediye etti. AA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam