• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MİLLİ TAKIM

MİLLİ TAKIM

    Zor bir ligin ardından ne kadar zarar verdiğimizi tahminde zorlandığımız , ülkemizin göz bebeği A milli takımımızı ligin ardından turnuva maçlarıyla hatırlamaya başladık.
    Yeni hoca Adullah Avcı'nın bu süreci bırakılan bu enkazı kaldırabilecek mi bilinmez ama şu bir gerçek bu kadar çalkantılı döneme rağmen futbolcularımız yeni arkadaşlarında katılımıyla kolay atlatacağa benziyor bu da ülke sporumuza  umut veriyor. Bu turnuvada ilgi çeken olaylarda vardı. Belki de türk futbolunun en iyi kalecisi Rüştü'nün milli takımı bırakması , zamanın dolduğuna inanması , güzel bir maçla veda etmesi  güzel görüntüleri  getirdi.
    Türk sporunun  örnek sporcusuna  teşekkürler diyoruz. İnşallah seni de örnek alanlar olur. Diğer tarafta ise , genç kardeşimiz İsmail Köybaşı'nın yan bağlarının kopması turnuvaya üzüntü getirdi. Portekiz maçından önceki  ısınma tişörtlerinde bütün takımın İsmail'i bu üzüntülü olayda sahiplenmesi çok güzeldi. Demek ki birlik, beraberlik, arkadaşlık ruhu genç teknik adamla yakalanıyor. Önemli olan da zaten tek ihtiyacımız olan takım ruhu. Çünkü bizim futbol takımımız dünya sıralamalarında teknik ve bireysel olarak çok üst düzey futbolculardan oluşuyor tek ihtiyacımız milli ruhu, heyecanı kaybetmemek, yaşatmak.
    Turnuvanın son maçı, Portekiz'le herkesin hezimet olacağı  bir maç beklerken, genç kardeşlerimiz gereken dersi verdi.  Dünyanın en iyi futbolcusu Ronaldo'nun topu Volkan'a teslim etmesi de ilginç ve güzel estantenelerden biriydi.
    Adeta yıldızlar topluluğuna ders verdik, ve önümüze umutla bakmamızda bu maçın önemi çok büyüktü. Yüreğinize sağlık!
    Kulüplerimiz, federasyonumuz, bakanlığımız bu zorlu süreçte milli takımımızı kenara koyup bu zor dönemlerde, bu yeni oluşumun zarar görmemesi için ellerinden geleni yapmalıdır.
    Öncelikle bu yıl her konuda yıpranan milli oyuncularımıza, göstermiş oldukları, sabır, anlayış, ve mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum.
    Abdullah Avcı , yakın arkadaşım Okan Buruk , bu işin altından kalkacaklar. Sadece destek ama tam destek verilerek saygı duyulmalı, küçümsenmemeli yanlarında olmak gerekir.
    Yolunuz açık olsun, bu ülke her zaman yanınızda olacak.
    Saygılarımla.

 

İsmail Cinoğlu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam