MİNİK POLİSLER’DEN “BU YOLDA HEP BİRLİKTEYİZ” KAMPANYASINA DESTEK

MİNİK POLİSLER’DEN “BU YOLDA HEP BİRLİKTEYİZ” KAMPANYASINA DESTEK

Öğrencilerin ve Trafik Polislerin katılım sağladığı “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” kampanyası ile çarşı merkezinde uygulama gerçekleştirilirken, araç sürücülerine bilgi verildi.

Atatürk Bulvarı üzerinde Trafik Polisleri ile öğrencilerin uygulamasına İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal’da katılım sağladı. Polis üniforması giyen minik öğrenciler ile birlikte sürücülere kampanya hakkında bilgi veren Müdür Namal,yine öğrenciler ile birlikte üzerinde trafik kurallarına dikkat çekmek amacıyla hazırlatılan stickerleri araçların arka camlarına yapıştırdı.

Uygulama sırasında konu hakkında bilgi veren İl Emniyet Müdür Ertuğrul Namal şunları ifade etti:

“Bu Yolda Hep Birlikteyiz” kampanyası hakkında bilgi veren İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, trafik kazalarındaki önemli sebeplere dikkat çekmek amacıyla böyle bir uygulama gerçekleştirdiklerini söyledi.Konu hakkında bilgilendirmede bulunan Müdür Namal, “İçişleri Bakanlığımızca ‘Bu yolda hep birlikteyiz’ kampanyası çerçevesinde trafik kazalarında çok önemli sebepler arasında yer alan, seyir esnasında; cep telefonuyla konuşmak, emniyet kemeri takmamak ve kurallara uymadan şerit ihlali yapma konusunda sürücüler nazarında bir toplumsal duyarlılık oluşturmak için kampanya düzenledik.Bu kampanya çerçevesinde Bilecik Valimizin talimatıyla ilimizde bulunan tüm ilkokullarda,ortaokullarda ve liselerde emniyet kemeri kullanma,cep telefonu kullanmama ve kuralsız şerit değiştirme konularında tüm öğrencilerimize Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı olaraktan eğitim veriyoruz.

Yine bu çerçevede öğrencilerimizle birlikte cep telefonu kullanmama ve kurallara uymadan şerit değiştirme ve emniyet kemeri kullanma konusunda sticker hazırlattık. Bu stickelerimizi şimdi öğrencilerimiz, sürücülerimiz ile görüşerek araçlarımızın arka camlarına izin alarak yapıştırmalarını isteyeceğiz. Bu şekilde trafik kazalarında bu üç önemli sebep konusunda farkındalık yaratmak istiyoruz. Öğrencilerimize bu konuda bize vermiş oldukları destekten dolayı da çok teşekkür ediyoruz.”

Vali Büyükakın’dan minik polislere teşekkür

Uygulama bölgesine aracı ile uğrayan Vali Tahir Büyükakın,İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal ile görüştükten sonra minik Polisler ile sohbet etti.Öğrenciler tarafından kendisine sticker takdim edilen Vali Büyükakın uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam