• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İpekyolu Anaokulu Öğrencilerinden 15 Temmuz Şehitleri İçin Anlamlı Yürüyüş

İpekyolu Anaokulu Öğrencilerinden 15 Temmuz Şehitleri İçin Anlamlı Yürüyüş

İpekyolu Anaokulu öğrencileri, 15 Temmuz darbe girişiminin 3’üncü yılı dolayısıyla kent merkezinden valiliğe kadar yürüdüler.

Mehter takımı kostümleriyle eski otobüs terminali önünde toplanan minik öğrenciler ellerinde Türk Bayraklarıyla  ve marşlar eşliğinde öğretmenleri ve aileleri ile birlikte Tevfikbey Caddesi üzerinden Atatürk Bulvarına oradan da Valiliğe kadar yürüdüler.

Emniyet müdürlüğü önünde duran minik öğrenciler  bir yetkiliye üzerinde 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan kişilerin isimlerinin yazılı olduğu Türkiye haritasını teslim ettiler.

VALİ ŞENTÜRK DUYGULANDI

Valilik binası önüne ellerinde Türk Bayrakları olan minikleri karşılayan Vali  Bilal Şentürk, minik öğrencileri gördüğünde duygulandığını ifade etti.

Vali Şentürk Valilik binası önünde yaptığı konuşmada; “Bu yıl  anma etkinliklerinin başlangıcını çocuklarımız yapmış oldu. Birliğimizi beraberliğimizi hep beraber haykıracağız. Çocuklarımızın bu irade ile bu duyguyla yetişmesi son derece önemli. Onlarda böyle bir hazırlık yaparak bu duygularımızı pekiştirmiş oldular.”ifadelerini kullandı.

“VATAN SEVGİSİ BAŞKA BİR ŞEYE BENZEMEZ ”

‘Vatan sevgisi başka bir şeye benzemez’ vurgusu yapan İpekyolu Anaokulu kurucusu Gamze Şanlı Ergün ise; “15 Temmuz şehitlerimizin yazılı olduğu bir bayrak hazırladık. Mehter takımı yaptık ve üzerilerine göre kostüm diktirdik. Yoğun bir program oldu ama çok güzel sonuç aldık. Vatan sevgisi başka bir şeye benzemez.” dedi.

Program hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam