MİTİNG BAŞLAMADAN BİTTİ
admin • 20 Temmuz 2011 14:45:45 
MİTİNG BAŞLAMADAN BİTTİ

 

 

Bilecik Cumhuriyet Meydanı’nda saat 11.30’da yapılacağı duyurulan ve bu konuda emniyetten gerekli izinler alınan hatta katılımın üst düzey olması adına konuya dair el ilanları dağıtılan ‘terör olaylarına tepki mitingi’ne katılımın olmaması, katılanlar tarafından tepkiye neden oldu.

Meydandaki vatandaşlar telefonlar ile eşini dostunu çağırarak katılımı artırmaya çalıştılar. Meydanda vatandaşlardan çok, alanda önlem almak için alana gelen emniyet mensubu vardı. Vatandaşların yemekte olma ya da yemekten yeni çıkma ihtimaline karşı bir saat alanda bekleyen vatandaşlar, sayıda artış sağlayamayınca Cumhuriyet Meydanı’nda kısa bir açıklama yaparak ve sonrasında istiklal marşı okuyarak alandan ayrıldı.

Miting için alanda toplananlar, “sosyal paylaşım platformlarında organize edilen miting için el ilanları da dağıttık ama insanların şehitler için gösterdiği bilgi ortada. Pazar günü gerçekleşen miting de aynıydı. Hiçbir ilgi yoktu. İlginin artması için illa ki Bilecik’ten birkaç şehit mi olması lazım? Daha önce gerçekleyen yürüyüşlerde insanlar bırakın yürüyüşe katılmayı dükkanlarının önlerine veya camlara çıkamadılar” şeklinde tepki gösterdiler.

guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Kürşat BASKIN
11 yıl önce

HEP BİZ Mİ HAYKIRACAĞIZ? – Ülkede asayiş sorunu varsa, bir haftada yirmi güvenlik görevlisi şehit ediliyorsa, sokak ortasında asker kurşunlanıyorsa tüm bunlardan rahatsız olmayıp yirmi mi,lyon insan tüm bu olanları oyuyla seçimde tescil ediyorsa ülkenin başbakanının birkere olsun şehit tabutunu göz yaşları ile omuzladığı görülmüyorsa bize ne oluyor canım .Alan memnun satan memnun derdi ülkücüye mi düşmüş.Terör başı barzaninin boynuna abiciğim diyerek sarılanlara onla türkü söyleyip toy eyleyenlere oy veren yirmi milyon kendini buvebalin altında görmüyorsa ülkücüye ne oluyor?Bu ülke, bu bayrak bu şehitler sadece ülkücünün derdi mi?Diyelim ki ülkücünün derdi ama bu zihniyete oy veren müslümancıkların hiç derdi değil.Hatta… Read more »

0
Would love your thoughts, please comment.x