Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
“Mücadele Yolsuzluğa Karşı Yapılan Bir İktidar Mücadelesidir”
Sosyal Medyada Paylaş
30 Aralık 2013
admin

“Mücadele Yolsuzluğa Karşı Yapılan Bir İktidar Mücadelesidir”

 “Mücadele soyguna, talana, yalana, yolsuzluğa karşı yapılan bir iktidar mücadelesidir” diyen Yaşar Tüzün Ankara Çankaya’dan Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.

İlk olarak konuşan Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan oldu. Çalışkan, “AKP hükümetinin ayakkabı kutularından milyon dolarların çıktığı bir günde bizim ayakkabı kutusundan bakın ne çıkıyor. Biz 30 Mart’ta AKP hükümetine kırmızı kart göstereceğiz. Ondan sonra çıkacak şeyi okuyorum.” deyip kutunun içinden kırmızı kart ve bir dosya çıkarttı. Çalışkan, “Biz dev çınarın yeni filizleriyiz. Biz hepimiz Bilecik için varız. 30 Mart’ta iktidarız.” dedi ve sözü eski Bilecik Belediye Başkanı, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Yaşar Tüzün’e bıraktı.

Tüzün’ün konuşması, “Yarın gece yılbaşı. 2013’ün son günü yeniden birlikteyiz. Yeni yıla birlikte giriyoruz. Öncelikle hepinizin, Bilecik halkımızın, tüm Türkiye’nin yeni yılını kutluyor, karanlık günlerin sona erdiği, barışın, eşitliğin, kardeşlik duygularının yükseldiği yeni bir yıl diliyorum. Yeni yılda, yaşanabilir bir Türkiye’yi hep birlikte yeniden kurma fırsatı önümüze geliyor. Bu tarihte biliyorsunuz 30 Mart yerel seçimler. Ben yıllarca güzel ilimize hizmet verdim. Bu dönem memleketim Bilecik’ten değil de Çankaya’dan Belediye Başkan Aday Aday’ıyım.

"Mücadele soyguna, talana, yalana, yolsuzluğa karşı yapılan bir iktidar mücadelesidir"

Bu seçim başka bir seçim. Çünkü mücadele soyguna, talana, yalana, yolsuzluğa karşı yapılan bir iktidar mücadelesidir. Bunun için ilk adımı yerel seçimlerdir. Bu seçimler genel seçimlerin bir anahtarı olacak. Bu seçimler Cumhurbaşkanlığı seçiminin anahtarı olacak. Bu seçimler hem yerelde hem de genelde halkın iktidarının yolunu açacaktır.

Son günlerde karanlık tabloyu hep birlikte görüyoruz. Biz bu soygun düzenini yıllardır anlatmaya çalışıyorduk. Ama elimizde kanıt yoktu. Takdiri ilahi mi diyeyim bilmiyorum her şey ortalığa saçıldı. Ayakkabı kutularında milyon dolarlar, evlerde para kasaları, rüşvetin yolsuzluğun fotoromanı… Her şey ortada…

Şimdi Cumhuriyet Halk Partisi’ne iktidar ışığı göründü. Görüyorsunuz, duyuyorsunuz Başbakan her gün dolaşıyor, her gün bir yerde bağırıyor, çağırıyor, suçluyor, komplo diyor, dışarıdaki ve içerideki düşmanlardan söz ediyor, vatan haini diyor, casus diyor, savcıları suçluyor ama bir türlü evdeki ayakkabı kutularının içindeki milyonlara, evdeki kasalara, istifa eden bakanların neden istifa ettiğine hiç değinmiyor.

Bu AKP’nin kötü gidişini kimse durduramaz. Birlikte el ele önce Bilecik’imizde ve ilçelerimizde, sonra Çankaya’mızda ve Ankara’mızda, bütün büyükşehirlerde, Türkiye’nin her yerindeki en küçük beldeden en büyük şehre kadar el ele, gönül gönüle verip bu seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi iktidarımızı kuracağımıza yürekten inanıyorum.

Buna, daha önce Bilecik Belediyesi’ni kazanırken nasıl inandıysam bugün daha fazla inanıyorum. Bunu hep birlikte başaracağımıza yürekten inanıyorum. Dolaşmadığımız esnaf, girmeyeceğimiz sokak kalmayacak, herkesi kucaklayacağız. Biz Bilecik’te, ilçelerimizde ve beldelerimizde, Çankaya’mızda, Ankara’mızda, diğer adaylarımızla hep birlikte olacağız.

Hangi siyasi görüşten olursa olsun bizim asgari müştereklerimizle beraber olan herkese kapımız sonuna kadar açık. Asgari müştereklerimiz; Öncelikle Atatürkçülük, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü, laiklik yani din bezirganlığı yapmayan herkesle iş birliği yapacağız. Bu karanlık günler bitiyor. Kendimi sizlere tanıtmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Ben bu partinin her kademesinde görev yapmış bir arkadaşınızım. Ben CHP’nin neferiyim. 7 gün 27 saat partimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisini öncelikle Çankaya’da, Bilecik’te ve diğer başkanlıkları kazanarak var gücümüzle çalışmaya huzurunuzda söz veriyorum.

"Dünün güneşi ile bugünün çamaşırı kurutulmaz"

Bilecik’te partimizin seçici organları adaylarımızı belirlediler. Hayırlı olsun. Arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Geçmişte bölüne bölüne, geçmişte küse küse, geçmişte parçalana parçalana kaybettik. Şimdi ise birleşe birleşe, şimdi ise bütünleşe bütünleşe kazanacağız. Kimsenin ama kimsenin bu süreçte Cumhuriyet Halk Partisi’ne küsmeye, darılmaya ve partiye ihanet etmeye hakkı yoktur. Herkesi kanımızın son damlasına kadar Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı için var gücümüzle çalışmaya davet ediyorum. Eğer bizim kendi içimizde bir hesaplaşma varsa, kendi içimizde kırgınlık, dargınlık varsa bunun yeri seçimler değildir, bunun yeri, adresi kongredir. Kongrelerde gider parti içerisinde hesaplaşmamızı yaparız. Siyasette bir söz var dünün güneşi ile bugünün çamaşırı kurutulmaz dün geçmişte kalmıştır dünkü hesaplaşmaları bu yerel seçime bu mahalli idareler seçimine taşımaya gerek yoktur. Biz gerek Bilecik merkez ilçemizde, gerekse diğer ilçe ve beldelerimizde seçimi kazanabilme adına hep birlikte el ele gönül gönüle birlikte çalışmaya bütün arkadaşlarımızla Yaşar Tüzün olarak 24 saat emrinizde olduğumu ifade etmeye çalışıyorum. Bilecik’imizde ve değişik il ve ilçelerimizde adaylarımız belli oldu. Çankaya Belediye Başkan aday adaylığıyla ilgili süreç devam etmektedir. Zannediyorum 15 Ocak tarihi itibari ile yapılacak olan Parti İl Toplantımızda Çankaya Belediye Başkan Adayımız belirlenecektir. Almış olduğumuz izlenim, yapmış olduğumuz çalışmalar şunu gösteriyor ki biz Bilecik ilinden elde ettiğimiz tecrübe, birikim ve vizyonumuzla, tecrübemizle Çankaya ‘yı yönetmeye talip olduk. Takdir genel merkezimizindir, takdir genel başkanımızındır. Hangi arkadaşımızı seçerlerse seçsinler, Çankaya’da da Bilecik’te de en az Sungur Turan kadar çalışmaya söz veriyorum.

Ben Bilecikliyim, Bilecik’in evladıyım, sizleri çok seviyorum. Her şeyin ama her şeyin en iyi olacağına inanıyorum. Partimize aday olan, Belediye Başkan Adayı olan, Belediye Meclis Üyesi Adayı olan, İl Genel Meclisi Adayı olan bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Hepsine hayırlı ve uğurlu olsun. Ben Sungur Turan’ın burada başarılı bir seçim kampanyası geçireceğine yürekten inanıyorum. Kazanması için mutlaka gerekeni yapacağımızı ifade ediyorum. Kazandıktan sonrada Bilecik’imize ve güzel insanlarımıza gerçekten iyi hizmetler yapacağına yürekten inanıyorum” oldu.

Belediye Başkan adayı Sungur Turan ise “Bu güzel konuşmanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bizim bundan sonra yapacağımız temel olay birlikte olacağız, beraber olacağız ve kesinlikle bu iktidarı, bu belediyeyi Cumhuriyet Halk Partisi’nin eline geçireceğiz ve halkın iktidarını kuracağız. Namuslu, dürüst, kazanımlarını halkla paylaşan düzgün bir belediye olacağız. Yaşar beyin bu anlamlı konuşmasından dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

 Son olarak Bilecik CHP İl Başkanı Çağatay Karaahmet  “Milletvekilimizin siz partililerimize ve değerli basın mensuplarına sunduğu bu basın açıklamasının altına olduğu gibi imza atıyorum” diye konuştu ve şöyle devam etti:

“Yaşar Bey seçim arifesinde yapılması gerekeni ve hedefi siz değerli partililerimize göstermiş oldu. Bu bağlamda aynı şeylere ek olarak da şunları demek istiyorum. Şu anda seçimler bir tek Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bilecik’te başarılı olması ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendi yöremizde, seçime girdiğimiz bölgelerde başarılı olması kavgası değildir. Bu kavga Bayırköy, Vezirhan, Bozüyük, Söğüt kavgası, Bilecik kavgası değildir. Bu kavga Türkiye kavgasıdır. Dolayısıyla bu kavga Cumhuriyet kavgasıdır. Bu yerleşmiş değerleri yok etmek isteyenlerle bu değerlere sahip çıkanların kavgasıdır.

"Her yerde söylüyorum bıçak kemiğe dayanmadı bıçak kemiği kesiyor"

Her yerde söylüyorum bıçak kemiğe dayanmadı bıçak kemiği kesiyor. Şimdi hal böyle olunca biz eğer bir mücadeleye girişiyor isek bu mücadelede elbette safları arka kısmı kendi arkamızı garantiye almak zorundayız. Bu anlamda safları sıkılaştırma zorundayız. Bu oluşumla beraber bu partililerimin katkısıyla beraber hiç şüphem yok CHP Partisi 31 Mart sabahında, seçime girdiği bütün bölgelerde, 11 bölgede belediye başkanlıklarını kazanacak, büyük bir çoğunlukla belediye meclis üyeliklerini kazanacak, büyük bir çoğunlukla il genel meclisi üyeliğini kazanacaktır. Bundan hiç şüphem yok. Yeter ki bizler bu çatı altında kendimizden oluşan geçmişteki sıkıntılar veya kamuoyunda abartılan sıkıntılar ki şurada şu parantezi açayım. Cumhuriyet Halk Partisi her dönemde iktidarın gözdesidir, Cumhuriyeti kuran partidir. Elbette kamuoyunda yersiz gereksiz bir anlam taşımayan söylentilerle partimiz yıpratılmaya çalışılacak. Ama şimdiden şunu söylüyorum işte yapılan buydu ve vekilim bunu gerçekleştirdi. Ve aynı şeyi en üst kademede bulunan partiliden en basit parti üyesine kadar, hiçbir değer almamış arkadaşıma kadar, hatta ve hatta sempatizanına kadar bu partinin bu birliği sağlaması gerekiyor, bu birlik için mücadele etmesi gerekiyor. Yaşar Tüzün’e teşekkür ediyorum. Biz aday tanıtımımızı gerçekleştireceğiz ama aday kadro öncesinde bu basın açıklamasını da partililerimize ve kamuoyuna bir mesaj olduğunu da çok iyi biliyorum. Başarılar diliyorum. Zafer hepimizindir hepinize teşekkür ediyorum.” CANER ALKAN

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım