Müdür Durmuş Özel Eğitim Okulunda Veli Toplantısına Katıldı

Müdür Durmuş Özel Eğitim Okulunda Veli Toplantısına Katıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Bilecik Özel Eğitim Okulu Veli Toplantısına Katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan İbrahim Aydoğar, Bilecik Valisine, Milli Eğitim Müdürüne özel eğitime, özel bir zaman ayırdıklarını söyleyerek kendilerine teşekkür etti. Özel eğitim konusunda velileri bilgilendirmek üzere Şeyh Edebali Üniversitesi Çocuk Gelişimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Atike Yılmaz’ı davet etti.

Öğretim Üyesi Atike Yılmaz, çocuklarımızın eğitimini desteklemek için İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle çeşitli kararlar aldıklarını söyledi. Çocuk Gelişimi ve Hemşirelik öğrencilerinden gruplar oluşturup velilerden gelen istek üzerine evleri ziyaret etmek ve kaliteli vakit geçirilmesini sağlamak şeklinde bir uygulama yapmak istediklerini kaydetti. Öğrencilerin evlerde günlük yaşam becerisi, sosyal beceriler, gibi eğitimlerin verilmesi, oyunların oynanması, Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin ise sağlıkla ilgili konularda velileri bilgilendirmesinin amaçlandığını, velilerin kendilerine uygun zamanları belirtmelerinden sonra üniversite öğrencilerini göndereceklerini ifade etti. Üniversite öğrencilerinin, özel eğitim okulundaki öğrencilerin gelişimine destek verdiklerini, stajlarını bu okulda yaptıklarını, bu anlamda üniversitenin kapılarının sonuna kadar açık olduğunu belirtti. Bu konuda öğrencilerin çok istekli olduklarını kaydetti.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da yaptığı konuşmada 2. Dönemin hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına başladı. Bilecik’te göreve geldiklerinden beri “Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur.” düşüncesiyle hareket ettiklerini, yaratanın hürmetine, yaratılana değer vermek zorunda olduğumuzu, bunun bir lütuf olmadığını söyledi. Özel eğitimdeki öğretmenlerimizin daha fedakârca görev yaptıklarını ifade etti. Okulda yapılan çalışmaların ötesinde ne yapabiliriz diye düşündüklerini, Mayıs ayında özel eğitim öğrencilerine, sadece onlar için Engelsiz Öğrenme Festivali düzenleyeceklerini, bu festivalde onların yapabileceği etkinliklerin olacağını, onların da bir birey olduğunu ve fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini tüm Bilecik’e göstermek istediklerini, Bu konuda üniversitemizin de desteği olduğunu belirtti.

Bir taraftan da velilerimize nasıl destek olabiliriz diye düşündüklerini ve üniversite öğrencilerinin ailelerimize destek vermesi konusunda çalışma yaptıklarını kaydetti. Bununla beraber Meslek Lisesi öğrencilerimizin de ihtiyacı olan ailelere yardımcı olduklarını, Elektrik ve Mobilya Dekorasyon Bölümü öğrencilerimizin bu çalışmada görev aldıklarını söyledi. Burada öğrencilerimizin hem stajlarını yaparken hem de büyüklerinin ihtiyaçlarını karşılamak dolayı manevi bir doyum sağladıklarını, toplumumuzun kaybedilmemesi gereken yarımlaşma değerinin öğrencilerimiz tarafından hayata geçirildiğini anlattı. Velilerden, ihtiyacı olan aileleri kendilerine bildirmelerini istedi. Öğretimle beraber değerlerimizi de vermek istediklerini belirtti. “Eğer çocuğumuzun ve velilerimizin yüzünde bir tebessüme vesile olabiliyorsak bu bize yetecektir. Amacımız bu.” dedi. 80 milyon ülke nüfusunun, 221 bin Bilecik nüfusunun hepsiyle eğitim camiası olarak ilgili olduklarını, eğitimin toplumun her kesimini ilgilendirdiğini, veli mutlu olduğunda ailenin, aile mutlu olduğunda tüm toplumun mutlu olacağını ifade etti. Fert olarak yalnızca kendimizden mesul olmadığımızı, etrafımızdan da mesul olduğumuzu söyledi.

ENMEP projesi ile görme işitme ve bedensel engelli öğrencilerimize matematik eğitimi verdiklerini, ilimizden ve il dışından, bu eğitimden faydalanan 65’e yakın öğrencilerimiz olduğunu hatırlattı. İnternet üzerindeki platform üzerinden matematik eğitimi alan bir öğrencimizin annesiyle Bursa’dan teşekkür için Bilecik’e geldiklerini, bunun kendilerini son derece memnun ettiğini söyledi. Eğitimi veren öğretmenimiz Hale Uçuş’a teşekkür etti. Toplantıya katılan velilerimize de teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam