MÜDÜR YOLDAŞ ÜRETİCİ İLE BİRLİKTE KİRAZ TOPLADI   

MÜDÜR YOLDAŞ ÜRETİCİ İLE BİRLİKTE KİRAZ TOPLADI  

Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş, Söğüt’e bağlı Küre köyünde kiraz üreticileri ve Çaltı Yaylasındaki çobanları ziyaret ederek öneri ve şikayetlerini dinledi.

Müdür Yoldaş, Söğüt’e bağlı Küre köyünde kiraz hasadı yapan üreticileri  bahçelerinde ziyaret etti. Bu senenin rekoltesi, bahçe bakımı ve gübreleme konularında bilgilendirmelerde bulunan Müdür Yoldaş, üretilerle beraber dalından kiraz topladı.

Üreticilerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Müdür Yoldaş, il ve ilçe Müdürlüklerinin kapılarının Üreticilere her zaman açık olduğunu dile getirdi.

Müdür Yoldaş Hal’de İncelemelerde Bulundu

Kiraz üreticilerini ziyaretinin ardından, Küre merkezde bulunan Hal’e geçen Müdür Yoldaş,  Hal’de bulunan kiraz alım firmalarını ve orada bulunan üreticileri ziyaret ederek piyasa hakkında bilgiler aldı. Müdür Yoldaş daha sonrasında Küre Muhtarı İbrahim Göğercin ile görüşerek Küre’de yapmak istedikleri ‘Modern Telli Terbiye Bağcılık Projesi’ hakkında bilgiler aldı.

Müdür Yoldaş Çaltı Ve Dudaş Yaylasındaki Çobanlar İle Bir Araya Geldi

Küre ziyareti sonrasında Çaltı ve Dudaş yaylalarına çıkan  Müdür Yoldaş, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarını otlatan hayvan yetiştiricileri ile görüştü. Yaylada kendi imkanları ile kurduğu hobi bahçesi niteliğinde olan, karışık meyve bahçesinin sahibi İsmail Kandemir ile görüşerek bilgi alışverişinde bulundu.

Bilecik’in doğal ve farklı güzellikleri olduğunu belirten Müdür Yoldaş,  yayların Bilecik tarımına daha verimli bir şekilde kullanılması adına Projeleri olduğunu ve önümüzdeki günlerde bu çalışmalara başlanacağını dile getirdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam