MÜDÜR YOLDAŞ’IN DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ MESAJI

MÜDÜR YOLDAŞ’IN DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ MESAJI

Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş 14 Mayıs Dünya Çiftçiler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Müdür Yoldaş yayımladığı kutlama mesajında geçimini topraktan sağlayan çiftçilerinin emeğinin kutsallığına değindi. Müdür Yoldaş, “Geçimini topraktan sağlayan, topraktan aldığı ürüne değer katarak onu bizlere ulaştıran çiftçilerimizin emeği kutsaldır. Ülkemizde son yıllarda tarım alanında çok başarılı çalışmalar yürütülmüş ve tarım sektörümüz önemli bir büyüme göstermiştir.

Dünyada yaşanan pandemi nedeni ile bu zor şartlar altında bile Üretime devam eden,Tarım ve hayvancılık üretiminin her kademesinde çalışan vefakâr çiftçilerimizin; üretim ve verimliliğin arttırılması, yaşam şartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerin pazarlara ulaştırılması, ülkemizin ve bölgemizin tarım ve hayvancılığının kalkınmasında yüksek öneme sahiptir.

İlimizde tarıma, hayvancılığa kısacası çiftçiye yönelik destek çalışmalarımız artarak devam edecek olup, bu vesile ile en önemli hayati ihtiyacımızın kaynağı olan tarımsal üretimin her kademesinde emeği ve alın teri bulunan çiftçilerimizin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, bereketli bir sezon geçirmelerini diliyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam