MÜDÜRLER SAHADA TER DÖKTÜ

MÜDÜRLER SAHADA TER DÖKTÜ

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bilgin Aydın, Yalova'dan gelen misafirler ile voleybol oynadı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lütfi Doyuk da Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleşen müsabakayı tribünden takip etti. Yalova Merkez Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü Hayati Yılmaz tarafından, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman'a sırtında ismi yazılı bir Yalovaspor forması hediye edildi.
Gerçekleşen dostluk maçının çıkış noktasına dair konuşan Şişman, Yalova'da eğitimciler ve esnaflar ile birlikte 2 yıl sürdürdükleri bu geleneği Bilecik'te de benimsetmeye çalıştıklarını söyledi.
Takım kurarak spor yapmak için girişimlerde bulunduklarını ifade eden Şişman, devamında “Biz Yalova'da öğretmen arkadaşlarımız ve esnaflar ile haftada bir gün spor amacıyla voleybol oynuyorduk. Bunu iki yıla yakın devam ettirdik. Ben ayrıldıktan sonra zaman zaman “Hocam gel beraber bir maç yapalım” dediler. Biz de “Siz buraya gelin” dedik.
Sağ olsunlar okul müdürü arkadaşımız oradan bir takım getirdi. Bir dostluk maçı yaptık. Bilecik'te de bunun çabaları var. Bilecik'te de bu işi benimsetmeye çalışıyorum. Arkadaşlara sık sık dile getiriyorum. “Bir takım kuralım, spor yapalım. İyi ve güzellikleri paylaşalım” diye. Ayrıca arkadaşlar Yalovaspor forması hediye ettiler. Bu için de teşekkür ediyorum.” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Şişman ile hasret giderebilmek için Bilecik'e geldiklerini aktaran Yalova Merkez Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü Hayati Yılmaz “Bu işin fikir babası ve en iyi uygulayıcısı odur. Müdür beyle hasret giderebilmek için geldik ve müdür beyi de aramıza aldık. Belki bu spor ateşini Bilecik'te de yakar.” dedi.
Voleybolu seven birisi olduğunu söyleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bilgin Aydın da önümüzdeki günlerde kurulacak bir takım eşliğinde Yalova'ya giderek bu faaliyetleri artıracaklarını belirtti. HASAN GÜNER
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam