Müftü Akkuş’tan Gazetemize Ziyaret

Müftü Akkuş’tan Gazetemize Ziyaret

Bilecik’te hem kendisine hem İl Müftülüğü’ne karşı gerçekten sıcak bir ilgi olduğunu belirten Akkuş şöyle konuştu:

“2 aydan beri halen iade-i ziyaretleri bitiremedim. Burada da Mehmet Bey’e, Değişim Gazetesi’ne ziyarete geldim. Hem aramızdaki hukukun gelişmesi hem de bir takım meslek meselelerinin gazetecinin bakış açısından istişare için böyle bir ziyaret gerekli ve çok elzem kabul ettik.

Ben basının bizim hizmetlerimizde, Müftülük hizmetlerinde, Diyanet hizmetlerinde çok önemli bir rol oynadığını ve hassas bir denge olduğunu düşünüyorum. Çünkü basın bizi kamuoyuna yapmış olduğumuz hizmetlerle anlatıyor. Basın bizi kamuoyuna çok farklı bir takım oluşumlarla tanıtıyor. Özellikle değişim Gazetesi’nin şahsında Mehmet Bey’in Müftülüğümüze karşı göstermiş olduğu ilgi, alaka ve hassasiyete şükran borçluyum. Basın-yayın hayatınızda Cenab-ı Hak muvaffakiyetler versin sıkıntı keder vermesin.

Bundan sonra münasebetlerimiz ümit ediyorum daha sıkı bir şekilde devam edecek. Biz elimizden geldiği kadar hizmetlerimizden sizi haberdar etmeye çalışacağız. Şu anda henüz yeni olmam hasebiyle Bilecik’te tabiri caizse bir araştırma safhasındayım öncelikleri tespit etmeye çalışıyorum. Hizmet noktasında bir yol haritası çıkarmaya çalışıyorum. Köşe taşlarını koyup ona göre bir istikamet belirlemeye çalışıyorum. Dolayısıyla yapılacak olan ve yapmayı düşündüğümüz projeleri öncelikli olarak tespit etmeye çalışıyoruz. Bilecik’te muazzam bir manevi atmosfer bulunmakta. Bu aslında Bilecik için çok önemli bir şey. Bunu hizmetlere yansıtmak açısından biz elimizden geldiği kadar inşallah gayret içerisinde olacağız. Bu hususta sizin de müspet manada desteklerinizi ve bize istikamet verici olumlu eleştirilerinizi de şükranla karşılarız, bundan ders alırız. Onun için ben bu görüşmenin bizim için de bizim hizmetlerimiz içinde önemli olduğunu düşünüyorum. Sizleri de hizmetlerimiz de her an aramızda görmeyi arzu ediyoruz. Çok teşekkür ediyorum.”

Gazetemiz Sahibi Mehmet Ergün de Müftü Akkuş’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek duyduğu memnuniyeti dile getirdi. ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam