Müftü Erhun Bilecik’te İlk Cuma Namazını Kıldırdı

Müftü Erhun Bilecik’te İlk Cuma Namazını Kıldırdı

Koronavirüs dolayısıyla, salgının önüne geçilmesi kapsamında kapatılan camilerin açılmasıyla birlikte İl Müftüsü Ali Erhun Bilecik’te ilk Cuma namazını kıldırdı.

Cuma namazı hava muhalefeti nedeniyle kapalı pazarda ve camilerde ”sosyal mesafe” kuralına uyularak kılındı.

Kapalı giyim pazarında İl Müftüsü Ali Erhun tarafından kıldırılan Cuma namazına Vali Bilal Şentürk, Milletvekili Selim Yağcı, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Muhammet Göktaş ve İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal ile çok sayıda cemaat katıldı.

Kılınan namazın ardından gazetecilere açıklamada bulunan Vali Şentürk, Bu gün uzun bir aradan sonra camilerin cemaate kavuştuğunu, bundan sonra da öğle ve ikindi namazlarının camilerde kılınabileceğini söyledi.

“Nemelazım bir yaklaşım ortaya koyamayız” 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de salgınla mücadelenin devam ettiğini ve yeni normal sürece doğru hızla ilerlendiğini dile getiren Vali Şentürk, şöyle konuştu:

”Cumhurbaşkanımızın da buyurduğu gibi bundan sonra maske, sosyal mesafe ve temizlik bizim hayatımızın olağan parçası olmak durumunda. Bu kurallara camilerde olduğu gibi toplu mekanlarda da riayet etmek ve gerekli hassasiyeti göstermek durumundayız. Nemelazım bir yaklaşım ortaya koyamayız. Bilecik halkına bu süreçte bize hiçbir zorluk çıkarmadıkları ve genel anlamda uyarılarımızı dikkate alarak bu süreci en hafif bir şekilde geçiştirilmesine katkı sağladıkları için gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Sağlık teşkilatı başta olmak üzere emniyet, jandarma ve vefa sosyal destek ekipleri insanlarımızın hayatını koruyabilmek, gündelik hayatını idame edebilmeleri adına yoğun bir şekilde kamu hizmetlerini yürütmeye çalıştılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam