Müftülük Personeli, Sevgi Evleri’nde Çiğ Köfte Partisi Verdi

Müftülük Personeli, Sevgi Evleri’nde Çiğ Köfte Partisi Verdi

 

Ülkemizde aile yapısının ve değerlerinin korunması, gelecek nesillere sağlıklı biçimde aktarılmasını sağlamak üzere aileyi ve aile içinde bireyi tehdit eden problemler hakkında toplumun duyarlı kılınması, koruyucu önleyici sosyal hizmetlerin etkinliğinin aktarılması, aile, çocuk, genç, yaşlı ve özürlü bireylerin bilinçlendirilmesi ile sosyal destek sistemlerinin güçlendirilerek problemlerin çözümüne katkı sağlamak amacıyla, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Arasında Yapılan İşbirliği Protokolü çerçevesinde İl Müftülüğü personeli tarafından “SEVGİ EVLERİ”nde kalan öğrenciler ziyaret edildi.

İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitimi Kısım Şefi Osman Turan’ın başkanlığında Bilecik’in değişik camilerinde görev yapan imam hatiplerden; Fuat Yıldız, Fatih Selöz, Rıdvan Candan, Hakan Tuparlak, Kadir Mehmet Sevgi, Orhan Kaptan, Mahmut Çevik, müezzin kayyımlardan; Enver Bozkurt, Emir Aydın, Ertan Aydın, Ahmet Saygılı, Nazım Kavak ve Metin Demir tarafından Sevgi Evleri’nde kalan öğrencilerle tanışmak, kaynaşmak,  onlara değişik bir atmosfer yaşatmak amacıyla çiğ köfte partisi verildi.

İmamlar tarafından sıra geceleri gibi ney, ud, bağlama, müzik eşliğinde; ilahi, kaside, şiir, türkü ve şarkı, bir taraftan da imamların bizzat kendi elleri ile yoğurdukları çiğ köfteler yurtta kalan öğrenciler tarafından unutulmaz bir gecenin yaşatılması memnuniyetle karşılandı.

Ziyaret esnasında programa katılan imam ve müezzinler tarafından Kur’an-ı Kerim, ilahi ve kasideler okundu. Ney, ud ve saz eşliğinde söylenen ilahiler, kasideler, şiirler, türküler ve şarkılar yurtta kalan çocuklar tarafından ilgiyle takip edildi. Yurtta kalan öğrencilerinde katıldığı türkü ve şarkılarla değişik bir atmosferin yaşandığı gecede öğrencilerin halay çekmeleri ve şarkı söylemeleri arkadaşları arasında büyük alkış aldı.

Ziyaretin sonunda İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitimi Kısım Şefi Osman Turan öğrencilere yaptığı teşekkür konuşmasında şunları aktardı:

“Bizler Bilecik Müftülüğü olarak her zaman sizlerin yanınızda olduğumuzu, sizlere çok yakın olduğumuzu bilmenizi, bir arkadaş, bir kardeş, bir abi olarak görmenizi, sizlerle zaman zaman beraber olarak bu tür çeşitli sosyal faaliyetler yapmaya çalışacağımızı bilmenizi istiyoruz. İnşallah sizlerin bir nebze olsun hoş vakit geçirmenize vesile olmuşsak ne mutlu bizlere.

Bu etkinliğimizde sizlere değerli zamanlarınızı bize ayırdığınız için ayrı ayrı teşekkürlerimi, şükranlarımı, minnetlerimi belirtmek istiyorum.”

Ziyaret sonrasında Sevgi Evleri Okul Öğretmeni Enver Halit Özkan ve yurt personeline ilgi ve alakalarından dolayı memnuniyetinin belirtilmesinden sonra, toplu resim çekilerek ziyaret tamamlandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam