MÜFTÜLÜK’TEN GEÇMİŞE VEFA ÖRNEĞİ

MÜFTÜLÜK’TEN GEÇMİŞE VEFA ÖRNEĞİ

Kutlamalar kapsamında vefat eden din görevlileri ve dernek yöneticileri ile hayırsever vatandaşların ruhlarına ithafen İl Müftülüğü tarafından “Mevlid ve Anma Programı” düzenlendi.
Şerifpaşa Camii’nde öğle namazı sonrası ifa edilen programa İl Müftüsü Necati Akkuş, İl Müftü Yardımcıları Nihat Kaya, Özdemir Taş, din görevlileri, dernek başkan ve yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.
Programda Şerifpaşa Camii İmam-Hatibi Mehmet Ali Kaya, Ertuğrul Gazi Camii Müezzin kayyımı Harun Çalışkan’ın okuduğu mevlid ve kasideler dinleyicilere duygulu anlar yaşattı.
Mevlid sonrası cemaate bir konuşma yapan İl Müftüsü Akkuş, büyüklerin ve geçmişlerin kendi nazarlarında büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, mazisine sahip çıkmayan ve hatırlamayan nesillerin geleceğe güvenle bakabilmelerinin mümkün olmadığını hatırlattı. Müftü Akkuş, “Beytullah’ın şubeleri olan cami ve mescitlerin mihrabında, minberinde, kürsüsünde ve din hizmetinin her alanında emekleri bulunan ve bugün ahrete irtihal eden meslektaşlarımızı anmak ve ruhlarını şad etmek günümüzdeki yok olmaya yüz tutmuş ‘vefa’ duygusunun yaşatılması açısından çok önemlidir. Kendilerini rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad, makamları cennet olsun.
Aynı zamanda bu mescit ve camilerin yapılmasında, imarında, maddi manevi emeği geçen işçisinden ustasına, dernek başkanından yöneticisine, karınca kararınca cebindeki parayı hiç çekinmeden bu uğurda harcayan hayırsever vatandaşlarımızdan ahirete irthal edenleri de rahmetle anıyor, makam ve makarları’nın cennet olmasını diliyorum. Görevlerine devam eden Din Gönüllüsü meslektaşlarıma ve cami hizmetlerine katkısı olanlara da sağlık, sıhhat, bereket ve daha nice hizmetler temenni ediyorum.”
“Geçmişten günümüze ezan seslerinin semayı inlettiği bu mabetler fedakar ve cefakar insanların birer eseridir” diyen Necati Akkuş, cami ve mescitlerin imarının ancak Allah’a ve ahret gününe inanan müminler tarafından yapıldığının Kur’an-ı Kerim’de beyan edildiğini de hatırlatarak; “Bu hizmetlerin karşılığı da ancak Allah’ın rızası ve cennet olacaktır” diye konuştu.
Konuşmanın ardından İl Müftü Yardımcısı Nihat Kaya’nın duasıyla program sona erdi. Namaz sonrası Bayırköy Camii ve Kur’an Kursu Derneği tarafından cemaate helva ikramında bulunuldu. (İl Müftülüğü)
 
 
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam