Muhtar Bolu, Yeniden Aday

Muhtar Bolu, Yeniden Aday

Muhtar Bolu açıklamasında şunları kaydetti:

“Göreve geldiğimiz 29 Mart 2009 gününden bu yana Muhtarlık Ofisinde tam mesai verilerek Mahalle sakinlerinin Muhtar arama kaygısına son verilmiştir. Konağımızın salonunda bulunan buzdolabı, çay ocağı, televizyon, uydu cihazı, masa, sandalye, sehpa ve cam tülleri dostlarımın hibesi ile demirbaş kalacak şekilde tarafımdan harcama yapılarak donatılmıştır.

Daha önce gündeme gelmemiş olan ve mahallemizde bizim öngörümüzle başlayan Bilecik Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, bizden sonra tüm Mahalle Konaklarında da başlatılmıştır. Muhtarlığımızca da her türlü desteklenen mahallemizde ikamet eden ve diğer mahallelerde de gelip kurslarımıza katılan bayanlarımızın kaynaşmasını sağladığımız, komşuluk ve arkadaşlık ilişkilerinin bu beş yılda geliştiğini görmek, el emekleriyle bir şeyler yaratmanın mutluluğu bizim de ortak paydamız olmuştur.

 Ertuğrulgazi İlköğretim Okulu’nda üç dönem ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz (Halk Eğitim Müdürlüğümüz) de Muhtarlığımızın isteği ve koordinatörlüğünde bilgisayar kursu açılmış ve kursiyerlere Milli Eğitim Müdürlüğü’nce sertifikaları verilmiştir. Dolayısıyla Belediye Başkanlığı’na ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Halk Eğitim Müdürlüğü) ne sonsuz teşekkürlerimi mahalle sakinlerimin adına sunarım.

Ayrıca mahallemizde ikamet eden ihtiyaç sahipleri tarafımdan aza’larım ile birlikte ziyaret edilmiş gerçek ihtiyaç sahipleri belirlenmiştir. Bu yardımları alan mahalle sakinlerim tarafından her defasında Muhtarlığımızı bizzat ziyaret ederek teşekkürlerini sunmuşlardır. Mahallemiz sakinlerinden Üniversite kazanmış,  halen eğitimini devam ettiren zor durumdaki öğrencilerimize burs verecek hayırsever iş sahipleriyle istişare edilerek burs kazandırılmıştır. Mahalle Konağımızda her gün etkinlikler organize edilerek; Anneler Günü, Kadınlar Günü, Öğretmenler Günü gibi etkinliklerimizin yanında her yıl Ramazan ayında Konak Salonumuzda Muhtarlığımızca mukabele okutulmuştur. Bu görevde kaldığımız sürece de okutulmaya devam edilecektir.

Huzurevinde yaşayan büyüklerimiz de unutulmayarak konağımızda eğlence düzenleyip onların da mutlu olmaları sağlanmıştır. Acil İhtiyaç sahiplerinin de kendi olanaklarımız dâhilinde sorunları çözülmüştür. Mahallemizin altyapı bünyesinde olan yeni su hattı, kanalizasyon,  yağmur suyu gideri, elektrik, Telekom ve doğalgaz hatları yenilenmiş; ancak Cennet Caddesi, Akif Güngör Caddesi, Muzaffer Sokak ve bu mevkideki diğer cadde ve sokaklara doğalgaz hattı çekilmemiştir. İlgililere defalarca şahsen başvurulmuş, müspet bir cevap alınamamıştır. Bu cadde ve sokaklarda ikamet eden vatandaşlarımızın daha fazla bekletilmemesi en içten dileğimizdir.

Belediyemiz yetkililerinin Muhtarlığımıza yaptıkları ziyarette yaptığımız bilgi alışverişinde önümüzdeki dönemde mahallemize yapılacak yatırımlar konuşulmuş daha büyük sürprizlerin bulunduğu tarafıma bildirilmiştir. Belediye Başkanımızla bire bir görüşmelerimizde isteklerimizin çoğu yerine getirilmiştir. Elif Yapı Kooperatifinde ikamet eden ve çevresinde ikamet eden vatandaşlarımızın canına tak ettiren hafriyat döküm sahasının mahallemizden alınması ve durdurulması çevre halkını ve beni çok memnun etmiştir. Asfaltlama bitirilmiş olup, kilitli taş döşeme çalışmaları devam etmektedir.

Muhtar seçildiğim günden bugüne kadar bizden yardımlarını esirgemeyen, projelerimize olumlu yanıt veren başta Bilecik Belediye Başkanımız Selim Yağcı olmak üzere tüm kamu kurum ve Kuruluşlarına teşekkür ederim.

Mahalle sakinlerimin bu dönmemde bana ve çalışma arkadaşlarıma gösterdikleri ilgi ve alakalarına çok teşekkür eder, mahalle sakinlerinin istekleri ve yeni projeler üretip mahallemin etkinliğini daha yükseklere çıkartmak üzere yeni dönem için MUHTARLIK ADAYLIĞIMI ilan eder, mahalle sakinlerimin bilgi ve görüşlerine saygıyla sunarım.”

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. mahalleli memnun – sayın muhtarımızın yaptığı çalışmalar için kendisine teşekkürü borç biliriz.Gelecek dönem aynı şekilde bize hizmet edeceğinden şüphemiz yok.Özellikle ne zaman bir işimiz olsa kendisi görevinin başında sonuna kadar hakediyor.Yanındayız muhtarım…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç