Muhtarlar Günü, Bilecik’te Kutlandı

Muhtarlar Günü, Bilecik’te Kutlandı

Bilecik’te, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden törende, muhtarlar adına Bilecik Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar konuşma yaptı.

Başkan Çınar, muhtarların, köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynadığını, çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden bir olan katılımcılığın sağlanmasında da önemli bir görevi yerine getirdiklerini söyledi. Muhtarlık müessesinin en köklü kurumlardan olduğunu belirten Çınar, şunları kaydetti:

“Temsil ettiği gücü Türkiye Cumhuriyeti Mührü’nden alan bu müessese siyasallaşmamış tek çözüm merkezidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi Muhtar, demokrasinin temel taşıdır. Bu günü bizlere Muhtarlar Günü olarak hediye eden başta Cumhurbaşkanımıza ve Gazi Meclisimize teşekkürlerimi sunuyorum.” Törene, çok sayıda muhtar katıldı.

BİRLİKTE KAHVALTI YAPTILAR 

Öte yandan Konak Kafe&Restaurant’ta toplanan muhtarlar, birlik ve beraberliklerini sürdürme amacıyla kahvaltı yaptı. Muhtarları ziyaret eden AK Parti İlçe Başkanı Nail Öztürk ve teşkilat üyeleri, 66 muhtara üzerilerinde  isimleri yazan kalemleri hediye ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam