• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Yerel yönetimlerin yapı taşı olan ve halkla devlet arasındaki diyaloğun ilk basamağı kabul edilen muhtarlara armağan 19 Ekim Muhtarlar Günü Bilecik’te de kutlandı.

Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan program İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Muhtarlar Deneği Başkanı İlhami Çınar’ın konuşmasıyla devam etti.

Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar yaptığı konuşmada; “ İlimizde gerek köy ve gerekse mahalle muhtarları olarak, ilçemizin bütün kurum ve kuruluşları ile birlikte, tam dayanışma ve koordineli olarak görevimizi sürdürüyoruz. Bu anlamlı gün bizler için ortak sorunlarımızın paylaşılarak, çözüm yolları bulma açısından büyük önem taşımaktadır.

Muhtarlar, vatandaşlarımızın oylarıyla seçilen ve Cumhuriyet tarihimiz boyunca köy ve mahallelerimizin de önemli temsilcisi olmuşlar ve olmaya devam edecektir.

Vatandaşlarımızın dertlerine, tasalarına; sevinçlerine ve mutluluklarına ortak olan, beklentilerini ve ihtiyaçlarını devletimize iletme noktasında etkin rol oynayan muhtarlarımız, devletle milletin bütünleşmesinin temel harcını oluşturmaktadır. Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Muhtar, bulunduğu yerlerde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklar olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır.

Bütün meslektaşlarımın 19 Ekim Muhtarlar gününü yürekten kutluyor, bizlere bu görevde her türlü desteğini esirgemeyen, Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, Jandarma ve Emniyet yetkili ve görevlilerine ve bizleri yanlarından hiç ayırmayan diğer daire amirlerine ve personeline teşekkür ederim.”  İfadelerini kullandı

Barış Pınarı Harekatı’na destek veren pankartlar açan muhtarlar Mehmetçiklerimize asker selamı gönderdi. .

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam