MUHTARLARIMIZIN BAŞARISI BİZİM BAŞARIMIZ OLACAK”

MUHTARLARIMIZIN BAŞARISI BİZİM BAŞARIMIZ OLACAK”

Bilecik Milletvekili Adayı Halil, yaptığı konuşmada 7 Haziran seçimlerinde 2 milletvekili çıkartabilmek için muhtarlardan kendilerine destek vermelerini istedi.  “Muhtarlarımızın başarısı bizlerin başarısı olacak” diyen Eldemir, Bilecik’in ve Türkiye’nin gelişebilmesi için istikrarın devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Eldemir, şöyle konuştu:

“Seçimin kıymetini en iyi muhtarlar bilir”

Oyun kıymetini, seçimin kıymetini, seçilmiş olmanın kıymetini en iyi bilen sizlersiniz. Çünkü muhtarlarımız da, azalarımız da, il genel meclisi üyelerimiz de, belediye başkanlarımız da seçimlerle görev başına geliyor. Bu noktada muhtarlarımız bizleri en iyi şekilde anlayabilecek, bizlerin bugüne kadar 3 dönemdir göstermiş olduğu başarıyı hem anlayabilecek, hem milletin teveccühünü görmenin mutluluğunu yaşamanın en demek olduğunu en iyi anlamayacak seçilmiş arkadaşlarımız. Ben bütün muhtarlarımıza adeta 2002’den beri karnesi pek iyilerle dolu bir Ak Parti gibi seçim başarıları niyaz ediyorum. İnşallah hepiniz bundan sonraki süreçlerde de milletimizin karşısında yatığınız hizmetlerle çıktığınız zaman bir öncesinden daha güçlenerek, bir öncesinden daha fazla desteğinizi arttırarak çıkmanızı Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

Bizler, 2002 yılında, Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak demiştik.  Hakikaten ulaşımdan sağlığa, eğitimden dış politikaya, savunma sanayinden üretime, turizmden hızlı trenlere, aklınıza gelebilecek her alanda hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Belki milletimizin yıllardır birbirleriyle ayrıştırıldığı, adeta hizmetin farklı noktalarda, farklı insanlara, farklı sunulduğu bir sağlık sisteminden; herkesin eşit haklarla yararlandığı bir sağlık sistemine geldik.

“120 milyar dolar mertebelerinde döviz rezerviyle karşı karşıyayız”

Belki bugüne kadar Türkiye’de 6 bin kilometre duble yoldan giden vatandaşlarımız şu anda 20 bin kilometreye yakın duble yoldan gidip gelebiliyorlar. Bir taraftan IMF’ye 25 milyar dolar civarında borcumuz varken; bugün borcumuzun olmadığı, 120 milyar dolar mertebelerinde döviz rezerviyle karşı karşıyayız. Bu noktada hakikaten gayretle, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdürmeye gayret ediyoruz.

“Başarı hikayesinin tamamı Ak Parti’nin değil”

Yaptığımız icraatlar, hizmetler, birbirinden güzel başarı hikâyelerinin hepsi Ak Parti’nin tek başına yapmış olduğu şeyler değil. Siz seçilmiş arkadaşlarımızla birlikte, belediye başkanlarımız, birbirinden güzel başarı hikâyelerinin hepsi Ak Parti’nin tek başına yapmış olduğu şeyler değil. Siz seçilmiş arkadaşlarımızla birlikte, belediye başkanlarımızla birlikte, muhtarlarımıza birlikte, bütün milletimizle birlikte yaptığımız başarılar. Biz kerameti kendinden bile insanlar değiliz. Eğer milletimiz bizim arkamızda durmamış olsaydı, milletimiz bize bu kadar destek vermemiş olsaydı, milletimiz 2007 yılındaki 27 Nisan’da, daha sonraki süreçlerde bir takım parti kapatmalarında, bir takım darbe girişimlerinde,17-25 Aralık’ta milletimiz arkamızda durmamış olsaydı, bizler bu hizmetlerin hiçbirini yapamazdık. Onun için bir başarı öyküsü varsa, bu milletimizin başarı öyküsüdür. Eğer gerçekten bir ilerleme varsa, bu milletimizin göstermiş olduğu bir irade sonucudur. Bundan dolayı da biz milletimize müteşekkiriz.

“Muhtarlarımızın başarısı bizlerin başarısı olacak”

Bugüne kadar çıktığımız her yolda milletimizin karşısına çıkıp şunu söylüyoruz; Biz vaatlerin, kuru lafların partisi değiliz. Biz proje partisiyiz. Biz, projelendiririz, uygularız, milletimizin hizmetine sunarız diyoruz. Bugüne kadar yaptıklarımızın hepsi de bu. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Muhtarlarımız, bizlerin yapmış olduğu işleri en iyi takip edebilen, en iyi gözlemleyen, onları en iyi şekilde vatandaşımıza aktarabilen seçilmişlerimiz. Bu noktada muhtarlarımıza bizler şu dönemde, yaptıklarımızı anlatmaya gerek görmüyorum. Sadece burada aktarmak istediğim şu; artık önümüzde bir yol var. 2019’a hep birlikte ulaşacağız.

Yerel seçimlerimiz 5 yılda bir, genel seçimlerimiz4 yılda bir yapılıyor. Şu anda 2019’a kadar tüm Türkiye’yi hep birlikte idare edeceğiz. Bilecik’i hep birlikte idare edeceğiz. Dolayısıyla Bilecik büyürse Türkiye büyür. Bunun bilincindeyiz. Bilecik’i hep birlikte büyütmek için çaba sarf edeceğiz. 2019’da milletimizin karşısına çıktığımı zaman belki bugünkü gibi, bizler nasıl şu anda milletimizin karşısına sandıklarda çıkacaksak, milletimiz bize bir karne verecekse 2019’da Allah nasip ederse hep birlikte karne alacağız. Muhtarlarımızın başarısı bizlerin başarısı olacak. Bizim başarımız da muhtarlarımızın başarısı olacak. Onun için bir çalışma ekibi olarak hep birlikte daha güzel bir Bilecik için çalışmaya devam edeceğiz.

“Vekil olursak muhtarlarımızla birlikte çalışacağız”

Ben bilhassa muhtarlarımızı aday adaylığı sürecimde ziyarette bulunmuştum. Duygu ve düşüncelerimi kendileriyle paylaşmak istemiştim. O zaman bize kucak açtılar. Bize görüşlerimizi kendilerini anlatma fırsatı verdiler. Şimdi de bir davetimiz oldu, sağ olsunlar tam katılımla teşrif ettiler. Ben özellikle muhtarlarımıza ve azalarımıza teşekkür ediyorum. Böyle bir organizasyonda bize destek veren muhtarlar derneği başkanımıza da sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışma sürecinde, Bilecik’te bundan sonra seçilir ve Allah nasip ederse milletvekili olursak, Bilecik’teki muhtarlarımızla, Bilecik’in konularını beraber istişare edecek, beraber çalışacağız. Bu noktada ulaşılabilir bir milletvekili olacağız. Ben daha önce telefon numaramı paylaşmıştım. Şunu söylüyoruz; bu noktada ulaşılabilir, muhtarlarımızla birlikte çözüm üretebilen ve katılımcı demokrasiyi önemseyen bir zihniyetle Bilecik’imiz daha iyiye gidecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam