Muhtarlarla İstişare ve Tanışma Toplantısı Yapıldı

Muhtarlarla İstişare ve Tanışma Toplantısı Yapıldı

Bilecik Müftüsü Ali Erhun’un başkanlığında Bilecik mahalle ve köylerinde görev yapan Muhtarlarla tanışma ve istişare toplantısı yapıldı.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre merkezinde yapılan toplantıya Müftü Ali Erhun, Müftü Yardımcısı Aysel Hacıömeroğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar, Bilecik merkez mahalle ve köy Muhtarları katıldı. Köylerde devletimizi temsil eden iki gurup var biri siz muhtarlarımız diğeri de din görevlilerimizdir diyen Müftü Ali Erhun “İmamlarımız 8-5 esasına göre değil de 24 saat esasına göre hizmet etmektedir. İmamlarımızın görevlerini daha iyi ifa etmeleri için el birliği ile lojmanlarını kullanışlı hale getirelim.” Dedi.

Müftü Ali Erhun; “Diyanet işleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı bünyesinde başlatılan vekâletle kurban kesme konusunda sizlerden destek bekliyoruz. Bu işi yapan birçok özel kuruluş var. Biliyorsunuz FETÖ gibi bir ihanet şebekesi geçti başımızdan. Çok ağır faturasını ödedik. Kurban bağışlarınızı yaparken araştırarak ve iyi ölçerek bağışlarınızı yapın.

Osmanlı Hafızlık Yatılı Erkek Kur an kursumuz var. Kursumuzda şu anda pandemiden dolayı 40 öğrencimiz eğitim görüyor. Zaman zaman Müftülüğümüze bağlı Kuran Kursumuzun adı kullanılarak çeşitli mihraklar tarafından yardım toplandığını duyuyoruz. Bu konuda yardım için gelen kişilere mutlaka, izin belgeleri olup olmadığını sorun. Müftülükten gelen arkadaşlarımız da kendilerine verilecek olan yazılı belge ile gelecekle

4-6 Yaş Kuran Kurslarımıza büyük bir önem atfediyoruz. Bilecik’imizde 4-6 yaş Kur an Kursları konusunda çok başarılı hizmetler yapılmış olduğunu görüyorum. Emeğiniz ve çabalarınızdan dolayı siz değerli Muhtarlarımıza ve görevlilerimize teşekkür ediyorum. Bu hizmeti mutlaka daha da ileriye taşımamız lazım. Kayıboyu Camimizin altında 8 derslikli bir 4-6 yaş Kur an Kursu daha açacağız ve bu Kurs inşallah Bilecik’te merkez olacak. Bu konuda da sizlerden yardımlarınızı bekliyoruz.

Kapımız her zaman sizlere açık buyurun, gelin, fikirlerinizi söyleyin, çayımızı için. Hep birlikte görev şuuru içerisinde ve Allah rızası için vatandaşlarımıza hizmet edelim inşallah. Toplantıya iştirakleriniz için teşekkür ederim.” İfadelerine yer verdi.Toplantı, Muhtarların istek ve temennileri ile son buldu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam