Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
MÜNÜR ŞAHİN: “SAHANIN YAKININDAN BİLE GEÇİRMEYECEĞİZ”
Sosyal Medyada Paylaş
28 Nisan 2015
admin

MÜNÜR ŞAHİN: “SAHANIN YAKININDAN BİLE GEÇİRMEYECEĞİZ”

Şahin geçtiğimiz haftasonu oynanan Osmaneli Gençlerbirliği- İl Özel İdare spor karşılaşması sonrası çıkan olaylarla ilgili açıklamalarda bulunarak “Bundan sonra aynı olayların olmaması için artık bu arkadaşları sahanın yakınından bile geçirmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Şahin ayrıca emniyet mensuplarına teşekkür ederek hem sporseverlerden, hem Özel İdare yöneticilerinden, sporcularından özür dilediğini belirterek şunları aktardı:

 

“Bir fanatik gurup var”

“Bizim sahamız 4 yıldır hatta bazen basında çıkıyor karpuz tarlası oldu falan diye. 4 yıldır sahamız çok kötüydü. Bu sene gelir gelmez sahayı yaptık ve seyirci takımıyla buluştu. Ancak bizim seyircimizin bir kısmı özellikle fanatiklerde maç seyretme kültürünü unutmuş durumda. Bu özellikle 15-20 kişiden oluşan bir fanatik gurup var. Bu fanatik gurup hem Bilecikspor maçında hem de son özellikle Özel İdare maçında problem çıkarttı. Emniyetle beraber bu konuda önlemler alındı. Bundan sonra aynı olayların olmaması için artık bu arkadaşları sahanın yakınından bile geçirmeyeceğiz. Dolayısıyla o sürede hem rakip takım seyircilerinin rahatlıkla maç seyredebileceği, Osmaneli’deki sporseverlerin de eşiyle, çoluk çocuğuyla maç seyredebileceği bir noktaya gelecek. Onu biz kendimiz bir aşılamayla da belirtmiştik, buradan bir kez daha söylüyoruz ben; önümüzdeki yılar itibariyle Osmaneli’nde rahatça maç seyredebilecek bir daha da böyle bir olay yaşanmayacak ama bazı arkadaşlar polisi suçluyorlar.

 

“Bir tanesi beş sefer sahaya girdi”

Polisin bu olaylarla hiçbir suçu yok. Bizler şahidiz bir tanesi beş sefer sahaya atladı, beş sefer polis içeriye tekrar sahaya soktu. Bilmiyorum o biber gazı da sıkılmasaydı facia olurdu, çünkü sahaya birden bire yüklenmeye kalktılar. Orada çok büyük bir problem vardı. Bunu yapanları da biz inşallah emniyet gerekli tedbirleri alacak bir daha sahaya girmemesi anlamında.

 

“Osmaneli’nde bir daha da böyle bir olay olmayacak”

Emniyete ben teşekkür ediyorum. Gerçekten 60-70 kişilik bir grup vardı burada. Hatta bunlardan bir kısmı da Çanakkale’den gelmiş çelik kuvvet ama yüzde bin kişi de olsa o belli fanatikleri engellemek mümkün değildi. Bundan sonra onlar sahada olmayacak ve Osmaneli’nde bir daha da böyle bir olay olmayacak. Biz tekrar sporseverlerden, hem Özel İdare yöneticilerinden, sporcularından, emniyetten özür diliyoruz.”

CANER ALKAN

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım