• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Muradiye Kültür Vakfı’ndan Kermes

Muradiye Kültür Vakfı’ndan Kermes

 

Belediye Kültür Sitesi’nde dualarla açılan kermeste konuşan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, “Sivil toplum örgütleri bir toplumu toplum yapan ve bir toplumu geleceğe taşıyan en önemli mihenk taşlarındandır.” dedi.

Kermesin açılış konuşmasını yapan Muradiye Kültür Vakfı Bilecik Şube Başkanı Abdurrahman Açıkgöz, “Bilecik’in şanına yakışan bir maneviyat iklimine kavuşabilmesi için, aynı kulvarda bulunduğumuz kardeş cemiyetlerle beraber bu bahçede bizim de bir çiçeğimiz olsun diye gayretteyiz. Mevla’m kabul etsin. Şeyh Edebali Türbesi’nde çorba, vakıf merkezimizde mantı, Bilecik’imizin salonlarında, konferanslar, gözyaşı geceleri, namazla diriliş konferansı gibi faaliyetlerimiz oluyor. Ama son dönemde tüm hazırlıklarımızı tamamladığımız vakfımızın, Hamsu Köprüsü yanında, 6 katlı hizmet binamızın inşaatına kazmayı vurmayı arifesindeyiz. Bilecik’e, gençlerimize, öğrencilerimize tüm hemşehrilerimize hizmet edecek bu binanın ayağa kaldırılması için destek bekliyoruz. Bu çalışmalarda şehrimizin tüm hayırseverlerini yanımızda görmek istiyoruz.” dedi. Açıkgöz’ün konuşmasının ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve dua yapıldı.

Duanın ardından konuşan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, “Sivil toplum örgütleri bir toplumu toplum yapan ve bir toplumu geleceğe taşıyan en önemli mihenk taşlarındandır. Bu anlamda vakıflarımız, derneklerimiz, cemiyetlerimiz, cemaatlerimiz hepsi son derece önemli, birbirinden ayrılmaz parçalar ve bunlar bir araya geldiğinde toplumumuz birlikteliğimiz beraberliğimiz olmuş oluyor ve her biri kendi önlerinden ama toplumun faydasına bir yolculuğa çıkıyor kendi güzergahlarında. Ama sonuç nedir, bu memleketin imar ihyası, bu memleket evlatlarının geleceğe kazandırılması, müreffeh yaşanabilir bir dünyayı, bir ülkeyi, bir şehri oluşturma çabası.

Ben bu anlamda Muradiye vakfı yöneticileri başta olmak üzere kardeşlerimizi tüm müntesipleri canı gönülden tebrik ediyorum. İlimize gerçekten güzel faaliyetler yapıyorlar. Gerçekten özverili çalışıyorlar. Ben Allah yar ve yardımcıları olsun, başarıları daim olsun diyorum. İnşallah bu kermesin de hayırlı hizmetlere vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum. Biz Bilecik Belediye Başkanlığı olarak her zaman böyle hayır yolunda çaba gösteren kardeşlerimizin sivil toplum örgütlerimizin yanındayız. Onların bu çabaları ve gayretleri bizim çalışmalarımızda da ciddi bir şekilde kolaylık oluşturuyor. İnşallah hep birlikte daha iyiye, daha güzel diyorum. Güzel anlarda, güzel zamanlarda daha iyi şekilde buluşmak üzere hayırlı uğurlu olsun diyorum.” dedi.

Kesilen kurdelenin ardından kermes ziyaret edildi. Kermes Cuma gününe kadar açık kalacak. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam