MÜSTAKBEL MÜHENDİSLER KEP ATTI

MÜSTAKBEL MÜHENDİSLER KEP ATTI

 Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi halı sahasında gerçekleştirilen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardından bir konuşma yapan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurgül Özbay, bir ülkenin kalkınmasında en büyük görevlerden birisinin üniversitelere düştüğünü belirterek, "Üniversiteler sorgulayan, araştıran, bilgiyi üreten bir kurumdur. Üniversiteler aynı zamanda ülkeyi sosyal, ekonomik yönden kalkınmasına da katkı sağlamaktadırlar. 2008-2009 eğitim öğretim yılında prefabrike binalarda 131 öğrenciyle fakültemiz faaliyete geçti eğitim öğretim hayatına. Bugün ise modern donanımlı binalarda 5 mühendislik bölümü ile eğitim öğretime katkıda bulunmaktayız. Öğrenci sayımız 1033 akademik ve idari personel sayımızda 80 kişidir. Bu tabloya ilave olarak 2015 2016 eğitim öğretim yılında Metoloji ve Malzeme bölümü açılarak eğitim öğretim hayatına devam edeceğiz" dedi.

  BİZ SİZLERİN HAYATI PARA VE GÜÇ OLARAK GÖREN GENÇLER ŞEKLİNDE YETİŞTİRMEDİK

  Özcan, "Biz sizlerin hayatı para ve güç olarak gören gençler şeklinde yetiştirmedik. Biz sizleri bu insanlığı tanıyan bu toplumun ihtiyaçlarını tespit eden ve hayatlarının en büyük amacı olarak koyan gençler olarak yetiştirdik. Sizlerden bugün hem tarih önünde hem de aileleri önünde bir söz istiyoruz. Ve sizden bekliyoruz ki bundan sonraki meslek hayatında bile bile yanlış hiç bir imza atmayacağıma herkesin huzurunda söz veriyoruz demenizi istiyoruz. Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin. Sizleri tebrik ediyorum" diye konuştu.

  Konuşmanın ardından Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayır da bugün öğrencilerin sevinç günü olduğunu anlattı. Nayır "Biz de sizlerin konuşmasına ortak olmaya geldik. Çok kıymetli anne babalar sizlerin de bugün gurur günü. En değerli varlıklarınız evlatlarınızın mezuniyet gururunu yaşıyorsunuz. Dileğimiz o ki bahtları açık olsun" dedi.

  Mühendislik Fakültesinde Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisi Gizem Ataç Kale, Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde dereceye giren bölüm birincisi Fetih Candan, Kimya ve Süreç Mühendisliği bölüm birincisi Sibel Taşkıran. Makine ve İmalat Mühendisliği bölüm birincisi Özlem Köleoğlu'na protokol tarafında ödülleri ve plaketleri verildi. Ardından kep töreni ile son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam