• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Müthiş Süper Final

Müthiş Süper Final

 

G.S. son 3 maçta arenada 7 puan kaybetti ve devlerin savaşı son raunda kaldı.
Birçok sporsever bu maçın Kadıköy'de çözüleceğini en son ihtimal olarak görüyordu. Süper Finale Trabzonspor ve Beşiktaş'ın bundan önceki yazımızda yazdığımız gibi bu finallere renk katmaları bekleniyordu. Dediğimiz gibi oldu. G.S. takımına, Trabzon Fenerbahçe'ye Beşiktaş puan kaybettirerek bu finallere heyecan kattılar. Bu iki takım'da UEFA yolunda aynen G.S. F.B. gibi son hafta İnönü'de aynı final heyecanını yaşayacaklar.
Doğrusu, yanlışı, eksiği, fazlası futbol olarak bakarsak ilk play-of tecrübesi sadece G.S. F.B. derbisi ile son bulacak olması bu turnuvaya renk kattı.
Hatırladığım kadarıyla belki ilk defa şampiyon son maça kaldığı olmamış, dünya derbisine denk gelmemişti. Cumartesi dünyanın bile gözü Kadıköy'de olacak. G.S.'ın biraz daha avantajlı gireceği bu son 90 dk. Şampiyonu belirleyecek fakat futbolumuzda ateşi söndürmeye yetecek mi bilinmez.
Ama gerçek şu ki atı alan Üsküdar'ı geçecek ve şampiyon ya Asya'ya yada Avrupa'ya müzelerine doğru yol alacak.
G.S. Beşiktaş maçına çok iyi başladı. Ve iki golü buldu. Fakat aklı Trabzon'da olunca Konsantre kayboldu. Sonuç 2-2. Belki hiçbir şey fark etmedi ama G.S.'ın  morali biraz daha düştü son haftaya girerken.
F.B. müthiş oynadı. Trabzon halkının kavgaya hazırlandığı bu maçta takımlarını destekleyeceklerine adeta sabote ettiler ve kaybettiler.
Zaten büyük takım olmak böyle bir şey. Zoru başarmak, Maçın ağırlığını kaldırmak.
Bu işleri kolaya çevirirseniz tarihe  büyükler olarak geçiyorsunuz.
Evet; Turnuva çok tartışıldı. Daha da tartışılacak ama sporseverler güzel maçlar izlediler.
G.S.'ın Arena'da fair-play ölçüsünde ağırladığı F.B.'de inşallah Kadıköy'de yapar, olaysız iki deve yakışır bir final olur. Çünkü ikiniz olmadan lig olmaz tek gerçek bu.
Bu derbi sonunda kol kola dünyaya mesaj vererek fair-play ödülüne aday olacak şekilde son bulması dileği ile;
HAK EDEN KAZANSIN.
Saygılarımla..
İsmail CİNOĞLU

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam