MUTLU FİLİZLER AKADEMİSİ AÇILDI

MUTLU FİLİZLER AKADEMİSİ AÇILDI

Eğitim ve Yaşam Koçu Filiz Eğilmez’in kuruculuğunu yaptığı ve Mutlu Selen Haşit’in psikolojik danışmanlık yapacağı Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Mutlu Filizler Akademisi’nde rehberlik, psikolojik danışmanlık, yönetici koçluğu, yaşam koçluğu, eğitim koçluğu gibi hizmetler verilecek.

Mutlu Filizler Akademisi kurucusu Filiz Eğilmez, “iş hayatının stresi ve daha bir sürü streslerle başa çıkmada farklı bakış açıları yakalamada bir yaşam koçuna ihtiyacımız var” diyerek akademi hakkında şunları söyledi:

EĞİLMEZ: “Streslerle başa çıkmada, farklı bakış açıları yakalamada  bir yaşam koçuna ihtiyacımız var”

 “Mutlu hanımla biz bir gönül ortaklığıyla Bilecik’te olmayan farklı bir çizgide bir şey yapalım dedik. Eğitim ve Yaşam koçluğu.. Mutlu hanımın zaten bu konudaki eğitimi ve tecrübeleri çok uzun süredir bildiğimiz bir şeydi. Yollarımızın kesişmesi uygun bir zamana denk geldi. Yaşam koçuna ve eğitim koçuna artık çağımızda herkesin ihtiyacı var. Çünkü iş hayatının stresi, bir sürü streslerle başa çıkmada farklı bakış açıları yakalamada, bu anlamda bir yaşam koçuna ihtiyacımız var. Son onun içindeki bir sürü alanlara da yayıldığınız zaman artık yaşam koçluğu nlp insan mühendisliği diye geçen bir alan oluyor. Bizim bir alanımızda nlp zaten var içerisinde. Bilecik’te yeni bir hizmet anlayışı olsun istedik, Mutlu hanımla yola çıktık. Desteklerinizi de bekleriz. Çünkü sizle birlikte yola çıkacağız. Bu iş iletişimle ilgili ve iletişimin bir ayağı da sizlersiniz.

Ben kendimde aynı zamanda yaşam koçluğu, eğitim koçluğu eğitimini tamamladım ama bu iş benim mesleğin değildi, benim asıl mesleğim işletmecilikti ama kendi çocuklarımı yetiştirirken ve etrafımdaki insanlarla uğraşırken bilmeden aslında yaptığımız yaşam koçluğu ve eğitim koçluğuymuş, eğitimin içine girince bunun ne olduğunun farkına vardım, farklı bir bakış açısı olduğunun farkına vardım. Bu alanda Bilecik’e bir hizmet vermek istiyoruz.”

HAŞİT: “İstediğimiz şey tüm öğrencilerin önce mutlu, sağlıklı bireyler olup hedeflerine ulaşmaları”

Psikolojik Danışman Mutlu Selen Haşit ise; “doğrusu hedef kitlemiz hemen hemen tüm yaş gruplarını içeriyor. Yapacağımız işin içeriğinde, rehberlik, psikolojik danışmanlık, yönetici koçluğu, yaşam koçluğu, eğitim koçluğu dediğimiz başlıklar var” ifadelerini kullaranak şunları aktardı:

 “Güzel bir heyecanla birlikteyiz. Sıfır yaştan yani anne karnındaki çocuktan, 1. – 2. – 6.- 7. – 8. sınıf, lise öğrencisi, üniversite hazırlık öğrencisi, üniversite öğrencileri, yetişkinler, ilgileneceğimiz, daha doğrusu hedef kitlemiz hemen hemen tüm yaş gruplarını içeriyor. Yapacağımız işin içeriğinde, rehberlik, psikolojik danışmanlık, yönetici koçluğu, yaşam koçluğu, eğitim koçluğu dediğimiz başlıklar var. Şu anda sitemizde bugün itibariyle açıldı. Oradan da inceleyebilecekler Bilecik halkı ya da dışarıdaki insanlar. Şu andaki sektör Ankara’da, İstanbul’da, Bursa’da, Eskişehir’de birçok ilde yapılıyor ve hatta öğrencilerin, insanların hayatlarında, yaşamlarında önemli bir parça. Açıkçası Bilecik öğrencisini, Bilecik kitlesini düşündüğümüzde bunun ihtiyaç olduğunu gördük, en basitinden doğru tercih, doğru yönlendirme, hedef belirleme, zaman yönetimi, konsantre olma, dikkat dağınıklığı. Aklınıza gelecek her konuda bireylerin, öğrencilerin, yetişkinlerin ya da kişi meslek hayatında mutsuz, kariyer planlama. Biraz önce arkadaşımızla da sohbet ediyorduk. Üniversiteyi kazanıyor öğrenci ama çıktıktan sonra ne yapacak, ya da çıktı ama iş hayatında nasıl başarılı olacak? Tabi buradaki işimizde bireysel seanslar ağırlıklı yani birebir görüşme ağırlıklı olacak, devamında takibimiz olacak. Seminerler, eğitimler ki onlarda sizi de haberdar edeceğiz. İlimize gerek Milli Eğitim kanalında gerek kamu ve özel kuruluşlarda ciddi bir hizmet çalışmalarımız planlandı, yapılacak, aradaki farkı inşallah hep birlikte yaşayıp göreceğiz. İstediğimiz şey tüm öğrencilerin önce mutlu, sağlıklı bireyler olup hedeflerine ulaşmaları ve bu ildeki insanlara hizmet verebilmek. Açıkçası Bilecik adına buradayız.”

CANER ALKAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam