MUZAFFER YALÇIN: ”PAZARYERİNE BİR KİMLİK KAZANDIRMAK İSTİYORUZ”
admin • 7 Eylül 2015 17:08:46 
MUZAFFER YALÇIN: ”PAZARYERİNE BİR KİMLİK KAZANDIRMAK İSTİYORUZ”

Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın’ın konuyla ilgili açıklamaları:

“Milletimizin Başı Sağolsun”

Sözlerime başlamadan önce Hakkâri Dağlıca’da şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Saldırıyı şiddetle kınıyorum. Biraz önce sayın başkanım,  CHP’nin, MHP’nin ve Ak Parti’nin bu konuda birliğimizi, beraberliğimizi göstererek bu saldırıyı şiddetle kınadıklarını gösterdiler. Ben her iki gruba da şahsım adına teşekkür ediyorum.

“Maliye Bakanlığı Belediyelere Direkt Kaynak Sağlayamıyor”

Pazaryerinde bir kent meydanı ticaret ve kültür merkezi yapmak istiyoruz. Pazaryerinde merkezdeki iki tane binamızı riskli bina olarak tespit ettik. Mayıs ayında bu riskli yapıları yıktık. Daha sonra projeyi gerçekleştirdik. Alta otopark, zemin ve birinci katta iş merkezi ve zemin artı ikinci katta da bir kültür merkezi yapmak istiyoruz. Pazaryeri’nin imkânları bütçesi kısıtlı olduğu için biz de büyüklerimize projemizi nasıl gerçekleştirebileceğimizi ve finansman kaynağının nereden bulabileceğimizi araştırdık. Başbakan yardımcımız, hemşerimiz Doç.Dr. Yalçın Akdoğan’la bu görüşmeyi yaptığımızda kendileri Maliye Bakanlığı’ndan ödenek tahsis edebileceğini bize söylediler. Fakat Maliye Bakanlığı direk belediyelere kaynak sağlayamıyor. Bunu İl Özel       İdaresi tarafından bir kaynak sağlanması gerektiğini, İl Özel İdaresi’nden geçişli bir kaynak sağlanması gerektiğini söylediler. Daha sonra sayın valimiz ile görüştük. Nasıl yapabiliriz diye bu konu hakkında bir görüşme yaptık.

“Tabi İl Genel Meclisinin Buradan Bir Pay Alması Lazım”

 Bu görüşmede ortak hizmet projesi kapsamında kültür hizmeti olarak bunun sağlanabileceğini bunun böyle olabileceğini söylediler. 22 Mayıs 2015 tarihinde biz İl Özel İdaresine ve Valilik Makamına yazımızı yazdık. Sayın Valimiz 23 Mayıs’ta Maliye Bakanlığı’na bu ortak hizmet projesi kapsamında olabileceğini ve Pazaryeri Belediyesi, İl Özel İdaresi ile ortak hizmet projesi kapsamında bu paranın gelirse Pazaryeri Belediyesi’ne aktarabileceğini söyledi. Daha sonra Maliye Bakanlığı’yla yaptığımız temaslar çerçevesinde Maliye Bakanlığı bunu bir protokole bağlanmasını İl Özel İdaresi’nin en yüksek kurumu İl Genel Meclisi tarafından kabul edilmesini söyledi. Bu protokol olduğu takdirde Maliye Bakanlığından bir finansman kaynak verilecebileciği söylendi. Biz de sayın başkanımla görüştük. Sayın valimizle görüştük. Sayın il genel sekreterimizle görüştük.

“Bu Sıralarda Dirsek Çürütmüş Bir İnsanım”

 Bu konuyu il genel meclisinin toplantı gündemine aldık. Tabi ben biraz önce hocam söyledi. 2004-2009 döneminde bu sıralarda dirsek çürütmüş bir insanım. Ne kadar sorumlu olduğunuzu, Bilecik’e ne kadar hizmet için hepinizin çalıştığınızı biliyorum. Başkanım başta olmak üzere verdiğiniz hizmetlerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum.  Tabi il genel meclisinin buradan bir pay alması lazım. Biz bunu şöyle düşündük. Bağımsız olarak düğün salonunun yani üstteki kültür merkezinin il özel idaresine tapusunun çıkarılarak il özel idaresine verilmesini uygun gördük. Eğer siz de ilk önce plan bütçe komisyonu bunu uygun görürse daha sonra da yüce il genel meclisi uygun görürse biz bu ortak hizmet projesini kültür hizmetleri kapsamında yapmak istiyoruz.

“Bu Konuda Yardımlarınızı Bekliyoruz”

 Eğer bizim orada yapacağımız toplam 5000m2’lik bir kent meydanımız var. Burada Pazaryeri il genel meclisi üyeleri oradaki yeri bilir. Fakat diğer il genel meclisi üyeleri için kısaca ondan da bahsedeyim. Bu kent meydanı 5000m2’nin 1364m2’sini kapalı alan yapıp, otopark, iki kat iş merkezi ve kültür merkezi, düğün salonu yapmak istiyoruz. Ve orada güzel bir düzenleme yapmak istiyoruz.Buradaki amacımız Pazaryeri’ne siz ve misafirlerimiz geldiği  zaman Pazaryeri’ne bir kimlik kazandırmak istiyoruz. Bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz.

MEHMET SELİM SAÇTI

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x