• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
NALBANT: “ORMAN KADASTROSUNUN NETLEŞMESİNİ BEKLİYORUZ”

NALBANT: “ORMAN KADASTROSUNUN NETLEŞMESİNİ BEKLİYORUZ”

İl Genel Sekreteri Halis Nalbant yaptığı açıklamasında “Şu ana göre 6 milyon ile 8 milyon m2 arasında değişen bir alanda OSB kurmak için müracaatımızı yaptık. Ön etütler olumlu. Orman Kadastrosu itirazların netleştiğinde heyet tekrar gelecek” diyerek şu bilgileri verdi:

“Orman Kadastrosu itirazların netleştiğinde heyet tekrar gelecek”

“Meclisimizden karar alınmıştı OSB kurulmasıyla ilgili. Bursa-Yenişehir güzergahı üzerinde Dereşemsettin ve İlyasbey yol ayrımları arasında toplam 8 milyon m2’ye denk gelen bir bölgenin sanayi alanı ilan edilmesi için biz Sanayi Bakanlığına müracaat ettik, Ocak-Şubat aylarında ama orada bir problemimiz vardı, Orman Kadastrosu geçmemişti. Orman Kadastrosu bu yaz aylarında tamamlandı. Bu arada Sanayi Bakanlığı’ndan yer seçimi ön etüt çalışması için bir heyet görevlendirildi, o heyet de geldi burayı inceledi. Olumlu raporlarını da yazdılar ancak Orman Kadastrosunun sonuçlanmasını istediler. Orman Kadastrosu sonuçlandı, biz Orman’dan belli bir kısım kazandık ama istediğimiz kadar bir kısım olmadı.

“6 milyon ile 8 milyon m2 arasında….”

Buna rağmen Dereşemsettin’den İnegöl’e doğru giden o kayalık alanda Çaltepe denilen bir alanda yeni yerler kazandık. 1 milyon 300 bin m2 hazineye güzel bir yer çıktı. Bunların tescil işlemleri başladı. Sonuçta biz 6 milyon ile 8 milyon m2 arasında Orman Kadastrosunun netleşmesini itirazları bekliyoruz. Şu ana göre. Ön etütler olumlu. Orman Kadastrosu itirazların netleştiğinde heyet tekrar gelecek. Bizim ilave bölgelerimiz oldu, çıkarılması istediği onların da mesela İlyasbey deresine inerken bir Vadi var, derin vadi ve orman var. Arazi de olsa Orman Kadastrosu da olmasa bile o bölgenin çıkarılmasını istedi, önerileri oldu. Bunlar şu anda değerlendirilme aşamasında.” CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam