“Necatibey İlkokulu Kimliği Niçin Yok Sayıldı?”

“Necatibey İlkokulu Kimliği Niçin Yok Sayıldı?”

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Bozüyük Şube Başkanı Mustafa Aksu yazılı bir açıklama yaptı. Aksu yaptığı açıklamada, 4+4+4 sistemi sonucunda Bozüyük’te yapılan düzenlemelerde Necatibey İlköğretim Okulu’na haksızlık yapıldığını kaydetti. Aksu şunları aktardı:
“4+4+4 Eğitim Kanunu, bu kanunun  getireceği sakıncaları eğitim ve bilim camiasının yüksek sesle dile getirmesine karşın tüm toplum kesimlerine karşı sağır olan Başbakanımızın ve önüne gelen herşeyi kabul eden Cumhurbaşkanımızın dayatmaları ile yürürlüğe girerdi, uygulanma ve altyapı oluşturma çalışmaları başladı.
Bu kanunun uygulanması ile en büyük zararı anasınıfı öğretmenleri, sınıf öğretmenleri, 60 aylık, 66 aylık, 72 aylık birinci sınıf öğrencileri göreceklerdir. Birinci sınıfa 60-66 aylık öğrenci kabul etme uygulaması yaklaşık yirmi yıl önce uygulanmış, başarılı ve verimli sonuçlar alınamadığı görülüp uygulama iptal edilmişti. Fakat maalesef geçmişi bilmeyen, önerilere kulak tıkayan bir Başbakan ve Milli Eğitim Bakanı'na sahibiz.
Bozüyük ilçemizde okullarımızı yeni siteme uydurmaya çalışılırken Necatibey İlköğretim Okulu’na haksızlık yapıldığı görülmektedir. Necatibey İlköğretim Okulu’nun fiziki şartları sabah ortaokul, öğleden sonra ilkokul olmasına olanak verdiği halde Necatibey İlköretim Okulu ortaokul yapılmış, tarihsel Necatibey İlkokulu tüzel kişiliği birinci sınıfa öğrenci kabul ettirilmeyerek yok olma sürecine sokulmuştur. Necatibey İlkokulu, Cumhuriyet Devrimi yıllarında kurulmuş, şimdiye kadar pek çok başarılı mezunlar vermiş, uzak mahallelerden ailelerin çocuklarını göndermek için her yolu denediği güzide bir okulumuzdur. 
Diğer illköğretim okullarında ilkokul kimliği korunmak suretiyle çözüm üretildiği halde niçin Necatibey İlkokulu kimliği yok sayılmıştır? Necatibey İlköğretim Okulu birinci kademe öğretmenlerini ortalıkta bırakmak, belirsizliğe terkedip morallerini bozmak, öğrenci velilerinin huzurunu kaçırmak, öğrencileri her yıl öğretmen değiştirmeye sevk etmek doğru bir uygulama olmasa gerek. İllaki Cumhuriyet İlköğretim Okulu ile ilişkilendirilmek isteniyorsa Necatibey İlköğretim Okulu’nun binası Necatibey İlkokulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nun binası da Cumhuriyet Ortaokulu olmalıdır. Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nun bahçesinin geniş olması, ortaokula daha uygundur.
          Bilecik Valiliğimizin bu yanlışlığı acilen düzeltmesini tarihsel Necatibey İlkokulunun yok edilmemesini istiyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam