Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
Neden EVET Demişler?
Sosyal Medyada Paylaş
10 Mart 2014
admin

Neden EVET Demişler?

İşte daha çok ses getirecek açıklamalar:

Nail Dağlı: O konu gerçekten Gölpazarılıları yakinen ilgilendiren bir konuydu. Biliyorsunuz Gölpazarımız sürekli küçülen, göç veren bir ilçemiz. Dolayısıyla buraya cezaevi yapılacak olması, 100’e yakın gardiyanın gelecek olması, gardiyan okulunun düşünülmesi Gölpazarı’nın nüfusu açısından katkı sağlayacağını düşündük. Nüfus artışına binaen iller bankasından gelen katılım payları verilere 35-40 milyon kadarda artacak bir hizmet olarak değerlendirdik ve böyle bir karar verdik. Mesele burada Parti meselesi değil Gölpazarı’nın çöküşünü, zayıflamasını önleyici bir tedbir olarak algıladığım için öyle bir karar aldım.

“Kesinlikle ne Ak Partili, ne MHP’li, ne CHP’li arkadaşların etkisinde kalmış birisi değilim”

Milletimiz gözüyle görmeden, olaya hakim olmadan bazı şeyleri önsezileriyle reddedebiliyor. Cezaevi isminin geçmesi insanları ürkütebiliyor fakat Gölpazarı’nın durumuna binaen ekonomik getirisinin olacağı ve orada da açık cezaevinin olacağı hasebiyle bunu yararlı bir kamu hizmeti olarak gördüm ve o bağlamda oy kullandım. Ben kesinlikle ne Ak Partili, ne MHP’li, ne CHP’li arkadaşların etkisinde kalmış birisi değilim kalsaydım zaten siyasi manada bireysel olarak bu çıkışımızı yapmazdık. Dolayısıyla biz doğru bildiğimizi yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Gölpazarı için inşallah hayırlı olmuştur diyorum.

Hasan Hüseyin Çelik: Kullandığımız evet oyunun arkasındayız. Çok da iyi karar verdiğimize inanıyoruz. Şöyle ki bazı konular böyle küçük siyasi tartışmalara mahal edilmemesi lazım. Nihayetinde burada bir ilçenin geleceği ile ilgili bir oylama var. Gençler veya iş arayan kişiler İl Özel İdare, Köy Hizmetleri, Telekom gibi devlet kuruluşu olanlara öncelikle rağbet etmiyorlar mı, ediyorlar. Şimdi bu Gölpazarı’na yapılması gereken şeyde arkasında devlet var bir de bakanlık var. Burada ki boş durumdaki binaların değerlendirilmesi söz konusu. Burada sadece cezaevi yapılacak deyip iki kelimeyle kestirip atmak mümkün değil. Orada mahkumiyeti az olan genç insanların meslek öğrenecekleri yerler var. Adı üzerinde yarı açık cezaevi.

“Biz siyaseti karıştırmadan hür irademizle oy kullandık kararımızın da arkasındayız”

 Genç gelecek süresi dolasıya kadar orada meslek öğrenecek topluma kazandırılacak ve memleketine mesleği olan bir kişi olarak dönecek ve bunların öğreticisi, görevlisi benim aldığım bilgiye göre 100 hane olacakmış bunlar da Gölpazarı’nda ikamet edecek, bu 400-500 nüfus demektir. Buraya gelen öğrencilerde meslek öğrenmek isteyen mahkumlarında bir  de gardiyan okulu olacakmış ayrı olarak, bununla birlikte bin nüfus edecek, bunlar Gölpazarı nüfusuna kayıtlı olacaklar ve iller bankasından bin nüfusluk pay alacak Gölpazarı Belediyemiz bu da bir artı. Devlet güvencesi var arkasında. Daha bundan güzel bundan iyi bir şey olmaz Gölpazarı ilçemiz için. İnsan mahkum olabilir,  özürlü olabilir. Biz toplumun içinde böyle insanları bir yerlerde eğitip, meslek öğretip topluma kazandırmalıyız, onları dışlamak da yanlış. Biz siyaseti karıştırmadan hür irademizle oy kullandık kararımızın da arkasındayız.

İbrahim Polat: Gölpazarı’nda askeriye kalktıktan sonra oradaki mevcut binaları bir şekilde kurum tarafından kullanılması gerekiyor. Eğitim yönü de denendi, eğitim olarak üniversite buna nüfusun azlığı ve burada ki öğrenci sayısının oluşamayacağı için pek sıcak bakmadı. Adalet Bakanlığı tarafından talep edilmiş biz de Gölpazarı’nın gelişmesi, kalkınması yönünden Gölpazarı’na bir şeyler katabilmek adına hem binaların korunması hem de kurumun değerlendirilmesi için böyle bir kanaatimiz oluştu. Bu konuda gönül rahatlığıyla karar verdik. Şunu da herkesin iyi bilmesi gerekir. Kamuoyunda bakıyorum gazetelerde Gölpazarı’na ihanet eden insanlar gibi addediliyoruz. Oysa ki biz Gölpazarı’na şu son 10 yılda Cumhuriyet tarihinde 80 yılda göremediği hizmetleri götürdük. Bizim Gölpazarı’na öyle ard niyetle farklı bir şey yapma gibi lüksümüz olamaz. Biz İl Genel Meclisi üyesiyiz. Bizim için diğer ilçelerle ilgili hiçbir ayrımı olamaz olması da mümkün değil. Onun için bunu bu kadar abartılacak bir hadise olduğunu da düşünmüyorum, Gölpazarı’na yararı olacağını düşünüyorum.

“Üniversitenin Gölpazarı’na bir şey katacağına kişisel olarak inanmıyorum”

 Her ne kadar aday da olmasam ben 31 Mart’a kadar Ak Parti İl Genel Meclis üyesiyim, meclis üyelerinin grup sözcüsüyüm. Bu konuda ne İl Başkanımızdan ne teşkilattan ne de başka birinden her hangi bir baskı söz konusu değil. Üniversite konusunda ben öyle çok yakın bir zamanda Gölpazarı’na bir şey katacağına kişisel olarak inanmıyorum. Grup olarak da bu kanaatteydik, böyle bir karar aldık bunu da herkesin saygı duyması gerekir. Nail dağlı ile ilgili bu arkadaşımıza teşekkür ederim demek ki konuya vakıf ama takdir edersiniz öbür arkadaşımızda ben onun MHP’ye aday olmasından daha ziyade yine de gönlünün bizimle beraber çarptığına inanıyorum. Çünkü kendisi belki bir haksızlığa uğradığını düşünerek böyle bir tepki kullanarak öbür tarafa geçmiştir ama bu siyasi partilerde de grup kararları vardır. Grup kararlarına uyulması gayet doğaldır, bu da takdirle karşılanır. 

Kemal Ünver: Arge ve İmar Komisyonları bu konuda çalışmasını yaptı ve komisyondaki Ak Partili arkadaşlarımız verilmesi yönünde karar aldılar.

“Ak Parti İl Genel Meclisi üyesi Nuri Arslan da verilmesi yönünde talebi oldu”

 Yine aynı zamanda Ak Parti İl Genel Meclisi üyesi Nuri Arslan da verilmesi yönünde talebi oldu. Ben de Ak Parti disiplinine, partime uygun olarak hareket ettim ve kabul oyu verdim. Bize de teşkilattan baskı uygulayan birileri olmadı en azından bana olmadı. 

ERHAN TOKA – CANER ALKAN

2 adet yorum var.

  1. yAZIKLAR oLSUN – GİDER AYAK GÖLPAZARINA ÖYLE BİR KAZIK ATTINIZ Kİ. GANGİNİZ EĞİTİMCİSİNİZ? GĞİTİMİN NE OLDUĞUNU VE GÖLPAZARINA GETİRİSİNİ DEĞERLENDİRMEK SİZE Mİ KALDI? ÜNİVERSİTE GELSEYDİ ORAYI TARIM BÖLGESİ İLAN EDEN NURİ BEY NE HALT ETMEYE ZİRAAT FAKÜLTESİNİ GETİRTEMİYOR. HEPİNİZ CAHİL İNSANLARMIŞSINIZ (SÖZÜM HAYIR OYU KULLANANLARA DEĞİLDİR.) GÖLPAZARININ BÜYÜMESİNİ ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ. ÜNİVERSİTEDE EĞİTİM YUVASI MEZUNLAR İŞMİ BULAMAYACAKTI. SUÇLULARI DÜŞÜNÜYORSUNUZDA SUÇLULARIN GÖLPAZARINA KATKISI NE OLACAK? SADECE GARDİYANLARMI GÖLPAZARINI KURTARACAK? YAZIKLAR OLSUN SİZE YEDİĞİNİZ EKMEK HARAM SİZE

  2. DOĞRU – BENCE DE ÜNİVERSİTE GÖLPAZARINA BİRŞEY KATMAZ CEZAEVİ DAHA ÇOK ŞEYLER KATAR,HELAL OLSUN BÖYLE DÜŞÜNEN İL GENEL MECLİSİNE HEPSİNİ TEBRİK EDİYORUM
    HELE NAİL DAĞLI ARKADAŞIMIZI DAHA FAZLA TEBRİK EDİYORUM BU HABERİ YAPAN ARKADAŞIMIZI EN FAZLA TEBRİK EDİYORUM.HAYDİ BİR KARAR ALIN MADEM FAKÜLTELER İLÇEYE BİRŞEY KATMIYOR OZAMAN BOZUYUK E FAKULTE YAPMAK İÇİN UĞRAŞMAYIN GETİRİN BİR CEZAEVİ BAKALIM KEYFİMİZE…..NERDESİNİZ MUHALEFET BU HABERLERE YORUM YAPMAYIP NEYE YAPACAKSINIZ KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK NEREDE ANA MUHALEFET İL BAŞKANI YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ TEK İKTİDAR OLDUĞUNUZ İLÇEDE NELER OLUYOR?NEREDE GÖLPAZARI İLÇE BAŞKANLARI,İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİ MAŞALLAH HEPSİ SUS PUS!NEDEN ACABA?HARBİDEN MERAK EDİYORUM NEDEN SUS PUS?BEN HERZAMAN SÖYLERİM BÖYLE MUHALEFETE BU İKTİDAR AZ BİLE YAPIYOR,ARKADAŞLAR SİZ SON GÜNE KADAR BU İLİN VE İLÇENİN MECLİS ÜYELERİSİNİZ

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım