Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
Nefes Kesen Tatbikat
Sosyal Medyada Paylaş
22 Kasım 2013
admin

Nefes Kesen Tatbikat

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Beşiktaş Mahallesi’nde gerçekleştirilen tatbikatta yaşanan olaylarda, bir birahanede çıkan kavga sonucu 3 şahsın 2 kişiyi silahla yaralayıp kaçtığı ihbarını alan polis ekipleri, kaçan şahısları yakalamak üzere bir operasyon gerçekleştirdi. Operasyon sırasında beyaz bir araçla Çakırpınar istikametine gittiği öğrenilen şahıslar alınan güvenlik tedbirleri kapsamında yola kurulan kapanla, lastikleri patlatılarak durduruldu. Araç bir süre gitmeye devam etse de lastikleri patladığı için durmak zorunda kaldı. Aracın etrafında güvenlik önlemleri alan polis ekipleri araçtaki 3 kişiyi tek tek araçtan indirerek kelepçeledi ve gözaltına aldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı’nca İstanbul’da 27-30 Mayıs 2013 tarihleri arasında “Araç Durdurma ve Kontrol Eğitici Yetiştirme Kursu” düzenlendi. Kursa Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli Komiser Yardımcısı Fatih Gür, Çarşı Polis Merkezi Amirliği kadrosunda görevli Komiser Yardımcısı Orhan Gürbüz ve İnhisar İlçe Emniyet Amirliği kadrosunda görevli Komiser Yardımcısı Hasan Koşmaz katıldı. Kursiyerler, kursu başarıyla tamamlayarak Eğitici Sertifikalarını aldılar.

Bu kapsamda Bilecik’te de 4-15 Kasım 2013 tarihleri arasında beş dönem olarak 74 polis memuruna Komiser Yardımcısı Fatih Gür ve Komiser Yardımcısı Orhan Gürbüz tarafından “Araç Durdurma ve Yol Kontrolü” eğitimi verildi. Yapılan eğitimlerin amacına ulaştığının göstergesi ve yaşanabilecek olaylar karşısında personelin uygulamadaki başarı durumunu görmek ve katılamayan personellerin bilgilendirilmesi amacıyla Gazipaşa ve Beşiktaş Mahalleleri’ni kapsayan bölgede resmi ve sivil ekiplerin katılımıyla böyle bir tatbikat gerçekleştiği bildirildi.

Tatbikat çevredeki vatandaşlar tarafından da ilgi ve heyecanla izlendi. ZEYNEP KILBAHRİ

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım