• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
NEJAT BABA MARKOPAŞA OYUNU İLE ANILDI

NEJAT BABA MARKOPAŞA OYUNU İLE ANILDI

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen ve Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş ve 9. Jandarma Alay Komutanı Alpay Mehmet Yiğit ile tiyatroseverlerin izlediği oyunda, birbirinden renkli görüntülerin yanısıra duygu dolu anlar yaşandı.

Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleştirilen ve oyunun sonunda Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın Kristal Çınar Onur Ödülü'nü taktim ettiği Nejla Uygur, gözyaşlarını tutamadı.

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI:

''BÖYLE GÜZEL MEKANLARDA TİYATROYU, TİYATRO USTALARINI VE TİYATRO SEVERLERİ BULUŞTURDUĞUMUZ İÇİN MUTLUYUZ, ONURLUYUZ VE GURURLUYUZ''

Belediye Başkanı Selim Yağcı, oyun sonunda yaptığı konuşmada, Bilecik Belediyesi tarafından 10 yıldır gerçekleştirilen tiyatro festivali ile tiyatroyu, tiyatro ustalarını ve tiyatro severleri bir araya getirdikleri için duyduğu memnuniyeti belirterek, şunları söyledi:

''Gerçekten bu güzel tiyatro festivalinin 10.'sunu düzenleyeceğiz dediğimizde bu uzak bir hedefti. Ama bu akşam Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali'nin 10.'sunu kutluyoruz. Böyle özel ve güzel bir gecede, bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mekanlar önemlidir ancak mekanlara anlam ve önem kazandıranlar insanlardır. Gerçekten de bu tür mekanları yaptığımız için gururluyuz ve mutluyuz. Öte yandan bu tür mekanların içinde böyle güzel sanat eserleri sergilendiğinde, böyle değerli sanatçılar ve sanatseverleri bu mekanlarda buluşturduğumuzda, mekanlar gerçek anlamını buluyor. Bir de ustaların ustası, tiyatro duayeni Nejat Baba gibi büyüklerimizi anarak, bu tiyatro festivaline başlamak bizlere ayrı bir mutluluk veriyor. Onun için bu akşam hem duyguluyuz, hem onurluyuz, hem mutluyuz hem de gururluyuz. Bu güzel etkinliğimize tekrar hoşgeldiniz. Çok fazla söze de gerek yok. Böyle güzel bir geleneği 10 yıldır sürdürmüş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Daha nice 10 yıllar boyunca böyle güzel etkinlikleri gerçekleştirmek dileğimle'' ifadelerini kullandı.

BEHZAT UYGUR:

''NEJAT BABAMIZ KENDİSİNİ HEP TİYATRO İLE VE GÜLÜMSEYEREK HATIRLAMALARINI İSTERDİ''

Duygu dolu anların yaşandığı programda kısa bir konuşma yapan BehzatUygur ise Nejat Uygur'un kendisini hep tiyatro sahnesinde ve gülümseyerek hatırlamaları arzusunu ileterek, şöyle konuştu:

''Çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir ortam. Nejat Baba'nın hep istediği gibi yapıyoruz. O, 'Beni hep tiyatro sahnesinde anın, beni hep gülümseyerek anın derdi. Ne güzel ki onun doğum günü Harbiye Açkı Hava'da kutladık. Tabi ki bu bizim ve sizler için üzücü birşey belki. Annem hep, 'Nejat Baba ölmedi turneye gitti' der. Tabi biz de öyle düşünüyoruz. Ama eminim ki şu anda Nejat Baba bizleri izliyorsa bu güzel sürprizle, herkesin Nejat Baba maskesi takması sürpriziyle çok mutlu oluyordur. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Sağolun, var olun. Ustamızın sözleriyle veda edeyim. Biz de her oyunumuzu bu şekilde sonlandırıyoruz. Büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin gözlerinden, ortancaların alınlarından öpüyorum, yaşasın tiyatro'' derdi.

 TİYATROSEVERLERDEN, USTA OYUNCU NEJAT BABA'NIN MASKESİ SÜRPRİZİ

Birbirinden güzel anların yaşandığı gecede oyunun sonlarına doğru, tiyatro oyununu seyreden katılımcılar hep birlikte Usta Oyuncu Nejat Uygur'un maskesini taktı. Bu güzel sürpriz,  Usta oyuncunun eşi ve çocukları başta olmak üzere salondaki herkesi duygulandırdı.

OYUNUN SONUNDA TİYATROSEVERLERE İRMİK HELVASI İKRAM EDİLDİ

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Selim Yağcı, oyunda sahne alan Süheyl Uygur,  Behzat Uygur, Uğur Babürhan, Şahnaz Çakıralp, Önder Keskin, Leyla Yüngül, Ömer Yılmaz ve Burcu Afşin'e teşekkür plaketi taktim ederken, Usta Oyuncunun eşi Nejla Uygur'a da Kristal Çınar Onur Ödülü'nü taktim etti.

Programda ayrıca ''Nejat Uygur'u Saygıyla Anıyoruz'' konulu kısa bir slayt gösterisi yapıldı. Gösterinin ardından tiyatroseverler Nejat Uygur'u ayakta alkışladı.

Sahnelenen Markopaşa oyununun ardından tiyatroseverlere, Nejat Uygur hayrına irmik helvası ikram edildi. Belediye Başkanı Selim Yağcı ve eşi Fatma Yağcı, vatandaşlara kendi elleriyle helva ikram ettiler.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam