Nihat Matkap Bilecik’teydi

Nihat Matkap Bilecik’teydi

Matkap seçim bürosunda yaptığı açıklamada Türkiye’nin bugüne kadar en garip seçimini yaşadığını belirterek konuşmasında şu sözleri dile getirdi:

“Türkiye’de, büyük bir sessizlik var, büyük tereddütler var. Türkiye yerel genel seçimi tartışmaktan daha fazla şu an Türkiye’nin yaşamakta olduğu sıkıntılar yaşıyor. Şu an Türkiye’yi yöneten hükümet hukuken vardır ama fiilen yoktur. 4 Bakanı yolsuzluk nedeniyle istifa etmek zorunda kalmış bir hükümet, Başbakanı her gün seçim meydanlarında kendini savunmak durumunda kalmış bir hükümetin Türkiye’yi yönetme kudreti takati kalmamıştır. Tabi demokratik bir ülkeyiz. Mecburen sandıkları bekleyeceğiz. Burada bir tuhaflık da şu, Başbakan, kendisi ve Bakan arkadaşları hakkındaki yolsuzluk ve rüşvet olaylarının 30 Mart sandıklarında aklanacağını umut ediyor. Türkiye, küçük bir köy artık. Çağdaş dünya ailesinin bir ferdi Türkiye.

 

İçişleri eski Bakanının oğlunun evine kasaları paralel yapı mı yerleştirdi?

Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir mantık olamaz, böyle bir mantık yok. Bu arada da bazı anlamsız yerlere sığınıyor kendini savunmak adına çok tuhaf şeyler de söylüyor. Paralel bir yapı varmış, farklı bir yapı varmış, yapı, devlet neyse onlar bu komploları hazırlamış. O yapı bu şantajı hazırlamış, darbe olmuş. Şimdi, çok tuhaf bir şey, böyle bir yapı varsa İçişleri eski Bakanının oğlunun evine kasalar mı yerleştirdi? Bir mantık, bunu sorgulamamız lazım. Para sayma makinelerini onlar mı yerleştirdi? Bu bir. İkinci olay, Başbakan Aydın Doğan’ı mahkûm ettirmek için eski Adalet Bakanı’nı arıyor. Diyor ki’ Bunu mutlaka mahkûmiyetle bitirmelisiniz’ Onu kim yönlendirdi? Paralel yapı mı yönlendirdi? Bu da çok garip bir durum. Halk bankası Genel Müdürü, Türkiye’nin en üst düzey bürokratlarından biri. Onun da evinde bulunan Dolarlar, saklandığı yerler, bunu da mı paralel yapı yaptı?

“Türkiye halkını çok mu saf zannediyorlar”

Bu da çok önemli. 4. Bir olay, anayasal suç, ihaleye fesat karıştırma. Bunun çok ufağıyla, kırıntısıyla Mesut Yılmaz hatırlarsanız Yüce Divana çıktı. Metin Kalkavan isimli bir iş adamını arıyor, Milgem ihalesi ile ilgili, diyor ki ‘Şöyle bir dilekçe ver, ben o ihale ettireceğim sana vereceğim’ Bunu da mı paralel devlet veya paralel yapı yapıyor. Eğer ikna ederlerse bizi,  biz de inancağız veya Türkiye halkını çok mu saf zannediyorlar. Herkes onun her söylediğine inanacak. Bu nedenle, Türkiye çok sıkıntılı, Türkiye, çok sessiz hak etmedik diyor böyle bir yönetimi. İlk defa, hükümet eliyle soyulan bir pozisyona geldi. Bu seçimden sonra Türkiye artık yeni yönetimini seçmek için kolları sıvayacak.”

Matkap, koşmasının ardından esnaf ziyaretinde bulunarak Chp Belediye Başkan Adayı Sungur Turan’a destek vermelerini istedi. BETÜL SÖNMEZER

 

 

 

 

 

 

)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam