• DOLAR
  5,4686
  % 0,01
 • EURO
  6,2125
  % 0,14
 • ALTIN
  229,5834
  % 0,17
 • BIST
  104.326
  % -0,26
ÖĞRENCİ KONSEY BAŞKANLIĞI:”BÜTLERE YÖNELİK BAŞLATILAN KAMPANYAYI DESTEKLİYORUZ”

ÖĞRENCİ KONSEY BAŞKANLIĞI:”BÜTLERE YÖNELİK BAŞLATILAN KAMPANYAYI DESTEKLİYORUZ”

Bilindiği üzere Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde bütünleme sınavlarının kaldırılması öğrencilerin tepkilerine neden olmuştu.

bilecik-5

Öğrenciler, önceki dönemlerde finallerin bitmesiyle başlayan ve başarısız olunan derslerde, telafi amaçlı yapılan bütünleme sınavlarının 2016 yılı ile birlikte kaldırılmasıyla mağduriyete sebep olunduğu iddiasıyla başlattıkları kampanyaya bir destek de Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanlığından geldi.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanı Gürkan Danık, konuya ilişkin yaptığı açıklamada Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencilerinin şüphesiz şuan ki en güncel sorunun ve şikâyetlerinin bütünleme sınavlarına yönelik olduğunu ifade etti.

1

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin Bütünleme sınavlarının ani, plansız ve beklenmedik bir şekilde kaldırılmasına tepki göstererek başlatılan imza kampanyasını öğrenci konsey başkanlığı olarak desteklediklerini söyleyen Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanı Danık, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:“Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencilerinin şüphesiz şuan ki en güncel sorunu ve şikayetleri bütünleme sınavlarına yönelik olmaktadır. Öncelikle açıklamamızı yapmadan önce söyleyeceğim her sözün ve kelamın şahsi bir fikir olmadığını üniversitemizde eğitim gören tüm öğrenci kardeşlerimizin duygu, düşünce ve isteklerinin bir ürünü olduğunu altını çizerek belirtmek istiyorum. Malum geçen dönemlerde üniversitemizde bütünleme sınavlarının kaldırılmasına yönelik bir çalışma yürütüldü ve sonucunda birçok öğrenciyi etkileyen bir karar alınıp bütünleme sınavları kaldırıldı. Özellikle YÖK tarafından yaz okulu ve bütünleme sınavlarına yönelik Türkiye genelinde birçok üniversite de bütünleme sınavlarını kaldırmaya yönelik bir çalışma başlatılmış ve bir çok üniversitede bu sınavlar kaldırılmıştır. Şimdi bu konuda çıkan sorunlar ve problemler öğrenci kardeşlerimizi ciddi bir şekilde etkilemektedir. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi için konuşacak olursak öğrenciler Bütünleme sınavlarının ani, plansız ve beklenmedik bir şekilde kaldırılmasına tepki göstererek tepkilerini başlatılan imza kampanyası ile göstermişlerdir. Birkaç günde sayısı 10 bine yaklaşan imzaların değerlendirilmesi ve bütünleneler konusunda tekrar düzenlemeye gidilmesi gerekmektedir. Gerçekten öğrencilerimizin ekonomik durumu olsun ailevi ve özel durumlarından dolayı dönemlerinin uzaması ve yaz okulu süreci bu kardeşlerimizi hem maddi hem manevi hem de psikolojik bakımdan zor duruma düşürmektedir. Bütünleme sınavlarına yönelik çalışmalar daha düzenli ve planlı bir şekilde yapılmalıdır. Üniversitemizde özellikle 3 ve 4. sınıfların durumunu göze aldığımızda bu arkadaşlarımızın son seneleri olduğu için tek bir sınav dönemlerinin uzamasına ve onların Zaman kaybetmesine de neden olmaktadır. Bu arkadaşlarımızın da durumu göz önüne alınmalıdır.

2

“ÖĞRENCİ KONSEY BAŞKANLIĞI OLARAK BÜTLERE YÖNELİK BAŞLATILAN KAMPANYAYI DESTEKLİYORUZ”

Üniversite Öğrenci Konsey Başkanlığı demek öğrencilerin sözü, öğrenci kardeşlerimizin içinde olup da söyleyemediklerini yeri geldiğinde Üniversite yönetimi ve yetkililerine söylemek ve öğrencileri hakkı ile temsil edebilmektir. Öğrenci kardeşlerimizin bu konu ile ilgili istekleri bu boyutta iken bu konuyu görmemezlikten gelemeyiz Konsey başkanlığı olarak Bütünleme sınavlarına yönelik tüm yeni gelişmeleri öğrencilere anlatmakta ve gerekli bilgiyi vermekteyiz. İlçelerdeki temsilcilerimiz ve Başkan’larımız özellikle Osmaneli, Gölpazarı ve diğer ilçelerdeki temsilci kardeşlerimiz imza kampanyasını desteklemekte ve gerekli çalışmayı yapmaktadırlar. Bizlerde üniversite öğrenci konsey başkanlığı olarak bu ve benzeri tüm konularda hem öğrenci kardeşlerimiz ile hem de rektörlük ile sıkı bir iletişim halinde bulunmaktayız. Son bütünleme sınavlarına yönelik çalışmaların tekrar gözden geçirilmesini öğrenci kardeşlerimizin istekleri ve talepleri göz ardı edilmeyerek başlatılan ve somut olan bu imza kampanyasının da dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum.

“ÖĞRENCİ KARDEŞLERİMDEN DE İSTEDİĞİM İSE…”

Öğrenci kardeşlerimden de istediğim ise değerli arkadaşlar bütünleme sınavlarını istemek hakkınızdır. Ama isteklerinizi aynı bu şekilde imza veya dilekçe yolu ile öğrenci konsey başkanlığına iletiniz bizlerde rektörlük ile yakın ilişki çerçevesinde istek ve arzularınıza cevap vermeye çalışalım bizler her zaman sizlerin mantık çerçevesindeki taleplerinizi değerlendirmek mecburiyetindeyiz. Bütünleme sınavlarına yönelik öğrenci kardeşlerimden isteklerim ise bu sınavları son çare olarak görmeyelim arkadaşlar bazen insanın başına beklenmedik bir olay gelebiliyor ve sınavlar istediğimiz gibi geçmiyor olabilir işte bu durumda bütünlemeyi dikkate almalıyız ama imkân çerçevesinde iken vize ve final dönemlerinde ki çalışmalarınıza önem verip sevdiklerinizin ve ailenizin yanına daha iyi ve özgüven dolu bir şekilde gidebilirsiniz Allah bütün öğrenci kardeşlerimize sınavlarında başarılı olabilmeyi ve akabinde vatana ve millete hayırlı olabilmeyi nasip eylesin Sevgi ve Saygılarımla…”

MEHMET SELİM SAÇTI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

 • YORUM
reklam