Öğrenci Servisleri Denetlendi

Öğrenci Servisleri Denetlendi

Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri tarafından öğrenci servislerine yönelik uygulama başlatıldı. Okulların açılmasıyla birlikte okul servisleri ve güvenlik konusu da yeniden gündeme geldi. Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri de bu kapsamda denetimler gerçekleştirmeye başladı.

Uygulama sırasında araçlardaki yolcu sayısı, araç donanımları, muayenesinin yapılıp yapılmadığı gibi konularda incelemede bulunuldu. Servis şoförleri de polislerle işbirliği yaparak ekiplerin işlerini kolaylaştırdı. Okul çıkışlarında uygulamayı gören öğrenci velilerinin de uygulamadan memnun olduğu gözlendi. Veliler uygulama dolayısıyla ekiplere teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Denetimler sırasında bir öğrenci servis aracında ön tarafa 2 kişi yerine 3 kişinin oturduğunu fark eden polis memuru hemen olaya müdahale etti. Öğrencilere ön tarafa 3 kişi oturmanın tehlikeli bir davranış olduğunu söyleyerek öğrencilerden bir tanesinin arka tarafa geçmesine yardımcı oldu. Ekipler ayrıca öğrencilere emniyet kemeri kullanımının önemiyle ilgili bilgiler de verdi.

Denetlemeler sırasında eksiği olan ve kurallara uymadığı tespit edilen araç sürücülerine cezai işlem uygulandı. Polisler, okul servislerinde yolculuk yapan öğrencilerin güvenliği için çalışmaların süreceğini ifade ettiler. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam