• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÖĞRENCİLER İÇİN GÜZEL FIRSAT

ÖĞRENCİLER İÇİN GÜZEL FIRSAT

“GENEL SAĞLIK SİGORTASINI VE GÜNLÜK 54 LİRA CEP HARÇLIKLARINI İŞKUR KARŞILAYACAK”

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Meslek Yüksekokullarında eğitim gören öğrencilerin 3 yarıyıl ön lisans eğitiminin ardından 1 yarıyıl boyunca staj yapmalarını sağlayacak 3+1 eğitim modelinin  ikinci aşama protokolü imzalandı.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğünde gerçekleşen imza törenine; Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve de 2.Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Halis Nalbat, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ayhan Tozan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurgül Özbay ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Kamu, Sanayi İş Birliği Koordinatörü Doç. Dr. Harun Mindivan katıldı.

REKTÖR TAŞ:”SANAYİ VE İŞ SEKTÖRLERİNİN NİTELİKLİ VE KALİTELİ ELEMAN İHTİYAÇLARINI GİDERMEYİ AMAÇLIYORUZ”

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, rektörlük makamında düzenlenen törende, protokolle sanayi ve iş sektörlerinin nitelikli ve kaliteli eleman ihtiyaçlarını gidermeyi amaçladıklarını söyledi.

İmzalanan protokolün iş sektörleri ile üniversite arasındaki münasebeti artıracağını belirten Prof. Dr. Taş açıklamasında şu ifadelere yer verdi:” Bu protokolümüzün amacı bildiğiniz gibi sanayi ve diğer iş sektörlerimizle üniversite arasındaki münasebeti arttırmak, başarılı olan öğrencilerimizin iş sektöründe henüz okulumuzda öğrenciyken bir dönemlerini burada geçirmelerini sağlamak ve nihai anlamda amacımız iş sektörlerimizin, sanayimizin nitelikli kaliteli eleman ihtiyaçlarını karşılayabilmek. Yine Bilecik ve üniversitemiz açısından bakarsak başarılı olan kaliteli, nitelikli öğrencilerimizin mezun olduktan sonra da yine burada iş bulma imkanlarını sağlayarak şehrimizde kalmalarını ve şehrimiz adına katma değer  üretmelerini sağlanmak. Bu protokolde bizimle beraber çalışan İl Özel İdaresi Genel  Sekreterimize,  İşkur Müdürümüze ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah protokolümüz Bilecik için, üniversitemiz için, sanayi ve iş sektörlerimiz için hayırlı, uğurlu olur.”

NALBANT:”22 TANE FABRİKAMIZIN ELEMAN İHTİYACININ BU YÖNTEMLE SAĞLANABİLECEK OLMASI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

İl Genel Sekreteri ve 2. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Halis Nalbant da faal olan 22 tane fabrikanın eleman ihtiyacının bu yöntemle sağlanmasını ve üniversitenin burada destek veriyor olmasının kendileri için çok önemli olduğunu belirterek şunları  aktardı: “Hem İl Özel İdare Sekreteri hem de 2.Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak bu protokolü imzalıyorum. 2. Organize Sanayi Bölgesinde faal olan 22 tane fabrikamızın eleman ihtiyacının bu yöntemle sağlanabilecek olması, üniversitemizin buna destek veriyor olması ve üniversitemizden mezun olup buradan iş bulabilecek potansiyel oluşturulması bizim için önemli. Ben bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen başta Rektör Hocam olmak üzere Tüm ilgililere teşekkür ediyorum. ”

TOZAN:”ÖĞRENCİLERİN GENEL SAĞLIK SİGORTASINI VE GÜNLÜK 54 LİRA CEP HARÇLIKLARINI KURUM KARŞILAYACAK”

İŞKUR İl Müdürü Ayhan Tozan da program kapsamında katılan öğrencilerin genel sağlık sigortasını ve günlük 54 lira cep harçlıklarını kurumun karşılayacağını ve protokolün öğrenciler açısından büyük bir teşvik olduğuna vurgu yapan tozan konuşmasında şunları söyledi: “Bizim yapmış olduğumuz protokol üniversite ile tamamen bir işbirliği çerçevesinde tüm kurum hizmetlerini birlikte yapmak.  Burada gerek girişimcilik kursları gerek meslek edindirme kursları gerekse iş başı eğitim programlarının ve kariyer günlerimizi tamamen üniversitemizle birlikte yapmak. Bu program kapsamında katılan öğrencilerimiz eğer burada çalışmak isterlerse okul döneminde veya mezun olduktan sonra biz bunların genel sağlık sigortası ücretlerini ve günlük 54 lira cep harçlıklarını kurum olarak biz vereceğiz. Bunun için bu öğrencilerimiz açısından da büyük bir teşvik haline gelmiş oldu. Protokolümüz Bilecik’e, üniversitemize ve iş dünyamıza hayırlı, uğurlu olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam