ÖĞRENCİLERDEN BİLECİK ZİYARETİ
admin • 16 Temmuz 2011 09:51:34 
ÖĞRENCİLERDEN BİLECİK ZİYARETİ

 

Ülkemizin seçkin üniversitelerinin yanı sıra yabancı üniversiteler ile de işbirliği halinde düzenlenen uluslararası yaz okulunda dünyanın farklı ülkelerinden iştirak eden üniversite öğrencileri ve öğretim üyeleri İslam dünyasının şehircilik ve mimari mirasının merkezde olduğu 4 haftalık bir çalışma takvimi uygulayacaklar. 

Kırk kişilik katılımcı grubu Bilecik Üniversitesi ziyaretleri sonrası Söğüt ve Osmaneli ilçelerinde bulunan tarihi yerleri de zaiyeret ederek ilimizden ayrıldılar.

Misafirler adına düzenlenen yemek öncesi konuya dair kısa bir açıklamada bulunan Bilecik Üniversitesi Rektöri Prof. Dr. Azmi Özcan şunları aktardı:

“Misafirlerimiz dünyanın çeşitli ülkelerinden ve daha çok mimarlık eğitimi gören akademisyenler ve öğrenciler Bilecik Üniversitesi’nin de paydaşları arasında bulunduğu bir uluslar arası konsorsiyumda bir yaz okulu var. Bu yaz okulu çerçevesinde bu ülkelerden ülkemize gelen 40 kadar katılımcı Türkiye tarihi, mimarisi ve kültürü üzerine değişik çevrelerde çalışmalar yapıyorlar. Bugün Bilecik’i ziyaret ettiler. Hep birlikte burada hem yaz okulunun bir programı icra edilecek hem de Bilecik’in tarihi ve kültürel mirasıyla ilgili gezi tertip edip Bilecik’i misafirlerimize tanıtacağız. Ümit ediyorum buradan da çok memnun ayrılacaklar ve bu izlenimlerini kendi ülkelerindeki eğitim kurumlarına aktaracaklar.” HASAN GÜNER

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x