• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Öğrencilere Kızılay’ın Önemi Anlatıldı

Öğrencilere Kızılay’ın Önemi Anlatıldı

 

Osmangazi İlköğretim Okulu Salonu’nda gerçekleşen konferansa İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, Bilecik Kızılay Şubesi Başkanı Selami Çınar, Osmangazi İlköğretim Okulu Müdürü Adem Eren ve öğrenciler katıldı.

                Bilecik Kızılay Şubesi Başkanı Selami Çınar yaptığı konuşmada, amaçlarının tüm ilköğretim okullarındaki öğrencilere Kızılay bilincini aşılamak olduğunu söyledi. Çınar şöyle devam etti: “Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz anlaşma ile aşağı yukarı 1 ay içerisinde bütün okullarımızı gezdik. Bu okullarımızda ortalama 100-120 öğrenciye eğitim verdik. Öğrencilere Kızılay’ı ve faaliyetlerini tanıttık. Deprem esnasında alınabilecek önlemleri öğretmeye çalıştık. Bugüne kadar Bilecik Kızılay Şubesinin yapmış olduğu faaliyetleri anlattık. En son okul olarak da buraya geldik. Bilecik de, deprem bölgesi çerisinde yer alıyor. Bugün ne olacağım deme, yarın ne olacağını düşünmek en önemli ölçüdür.”

                Sözlerine Yunus Emre’nin dizeleriyle başlayan Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, “Gelin canlar bir olalım işi kolay kılalım, sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz. Yunus Emre halk şairidir ama Hak aşığıdır. Hak’ta yardımlaşma vardır, paylaşma vardır, olanı vermek vardır. Bir lokmayı, ihtiyacı olanla paylaşmak vardır. Kızılay bunları yapıyor. Sizlerde de bu bilincin, bu şuurun yeşermesi için uğraşıyoruz. Anadolu’da bir tabir vardır bilmem bilir misiniz, ‘keser gibi hep bana, rende gibi hep sana değil’ derler. Testere gibi bir sana bir bana derler, bu paylaşmaktır. Ayrıca bizim kültürümüzde bilmenin çok ama çok önemli olduğunu siz çok iyi bilirisiniz. ‘Alimin uykusu cahilin ibadetinden hayırlıdır ‘derler, bilginin kötüsü olmaz yanlış olanı bilirsiniz ve kullanmazsınız.”

                Kızılay’ı anlatan gönüllü üniversite öğrencileri Kızılay’ın belli başlı kalıplarının dışındaki yaptığı faaliyetler ve Kızılay Bilecik Şubesi’nin yaptığı faaliyetleri anlatarak, öğrencilere Kızılay ile ilgili videolar izletti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. HELAL OLSUN – kızılayın son aylarda bilecikte yapmış oldugu en güzel iş emegi geçen arkadaşları kutluyorum böyle etkinliklerin artacagına inanıyorum ooo yeaaaaaa

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam