“Öğrencilerimizin tam donanımlı yetişmelerini arzu ediyoruz”

“Öğrencilerimizin tam donanımlı yetişmelerini arzu ediyoruz”

Müdür Arısoy konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Çocuklarımızın akademik başarılarını sürdürmek adına ders takviyeleri yapılıyor. Sosyal faaliyetler adına şehir içi ve şehir dışı geziler oluyor. Öğrencilerimizin dersten tamamen kopmalarını arzu etmiyoruz. Eğlenerek öğrenmeyi baz alıyoruz. Dolayısıyla ağırlıklı olarak İngilizce kursları, matematik, fen kursları başta olmak üzere sosyal ve sportif etkinlikler olmak üzere 5 günlük bir programımız var. Yaklaşık olarak 25 saatlik bir takviyeli İngilizce programlarımız var. Bizim kış okulu diye tabir ettiğimiz bu programa öğrencilerimizin %80,%90 civarında katılımlar oluyor. Ama biz bunu geleneksel hale getirdik. Burada bütün kadromuzda çalışma sistematiğimizi buna göre düzenliyoruz.

Bilecik için Türkiye’yle yarışıyoruz

Özel okul olmamız nedeniyle beklentiler de doğal olarak fazla. Akademik başarı anlamında, sportif faaliyetler anlamında. Sevgi Çiçeği Koleji sadece akademik başarılarla öne çıkan bir okul değil, kulüp çalışmaları faaliyetinde de öne çıkan bir okul. Yaklaşık olarak okulumuzda 15 kulüp faaliyetimiz var. Bunlar başta İngilizce olmak üzere, sporla, müzikle ilgili faaliyetler. Netice itibariyle Özel Sevgi Çiçeği’ne gelen öğrencilerimiz tam donanımlı ve teşekküllü yetişmelerini arzu ediyoruz. Öğrenci buradan çıktığı zaman meramını anlatacak kadar İngilizceye vakıf olmasını, bir spor faaliyetiyle uğraşmasını, bir hobisinin olmasını arzu ediyoruz. Her şeyden önemlisi de memleketimize faydalı gençler yetiştirmek birinci hedefimiz. Bilecik için Türkiye’yle yarışıyoruz. Bu bilinçle hareket etmeye çalışıyoruz”

Derslerine konuk olduğumuz öğretmenlerin de pratik ağırlıklı öğrenime önem verdikleri görülürken, öğrencilerin de bu durumdan gayet memnun oldukları gözlenmekteydi. BETÜL SÖNMEZER 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç