Öğrencilerin Karne Heyecanı

Öğrencilerin Karne Heyecanı

TOKİ İlköğretim Okulu’nda gerçekleşen karne dağıtım törenine katılan Vali Halil İbrahim Akpınar, “Eğitim sadece okulda öğretmenlerin vereceği öğrencinin alacağı bir şey değil. Aile ve çevrenin de katkısı çok önemli.” dedi.

2012-2013 eğitim-öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla gerçekleşen karne dağıtım töreninde konuşan Vali Akpınar, Bilecik’te eğitim konusunda sıkıntının olmadığını ifade etti.

 

“Bilecik eğitim noktasında Türkiye ortalamasının üstünde”

 

Vali Akpınar şöyle konuştu:

“36 bin 500 öğrenciye bugün karne veriyoruz. Bilecik’in eğitimde genellikle problemi pek fazla yok. Eğitim alt yapımız hep söylediğimiz gibi çok iyi sayılabilecek şekilde. Türkiye ortalamasının iyi yönünde üzerinde, Türkiye’nin arzu ettiği derslik sayısı, derslik başına düşen öğrenci sayısı, öğrenci-öğretmen dengesi bakımından iyi konumdayız. İnşallah bu önümüzdeki dönemde Bilecik ve Bozüyük merkezde yapılacak birkaç okulla eğitimle ilgili tüm problemlerimiz çözülmüş olacak.

Bugün sevgili öğrencilerimizin karne dağıtımları yapıldı. Uzun denilebilecek bir tatil sürecine giriyorlar. Tüm öğrencilerimize en güzel tatilleri geçirmeleri dileğiyle hepsini gözlerinden öpüyoruz.

 

‘Eğitim sadece okulda öğretmenlerin vereceği, öğrencilerin alacağı bir şey değil’

 

Velilere ufak bir tavsiyemiz olacak. Çocukların karnelerindeki notlar onların sadece bu geçtiğimiz 8 aylık süreçteki başarılarını ölçüyor. Hayat boyu başarısı demek değil o. Çok başarılı olan karneler bir müddet sonra başarısız hale gelebilir. Başarısız olan karnelerde yine bir müddet sonra çok başarılı hale gelebilir. Bunun sayısız örnekleri var hayatımızda. Velilere düşen çocuklarına başarılı olanları aşırıya kaçmamak şekilde ödüllendirmek başarısız olanların da gönüllerini kırmamak, onlara destek vermek, yazın biraz hazırlamak ve önümüzdeki yıllarda eksik yanlış ne varsa onları düzeltmeye çalışmak. Eğitim sadece okulda öğretmenlerin vereceği öğrencinin alacağı bir şey değil. Aile ve çevrenin de katkısı çok önemli. Anne baba sadece karneye baktığı gün çocuğunun eğitimini hatırlarsa çok başarılı bir katkıda bulunamaz. Sürekli okulla öğretmenleriyle iletişim içerisinde olmalı, çocuğunu geleceğe en iyi şekilde hazırlamaya çalışmalı.

‘Aileler çocuklarla biraz daha ilgilendiklerinde daha başarılı sonuçlar alınabilir’

 

Bilecik fazla problemi olmayan hem eğitimde hem çevreyle ilgili rahat bir şehrimiz. Ulaşımı kolay, gitmesi gelmesi kolay hayatın ucuz sayılabileceği bir şehir. Bu nedenle öğrenci velilerimiz, anneler-babalar, ağabeyler-ablalar bu genç çocuklarımızla biraz daha ilgilendiklerinde daha başarılı sonuçlar alabilirler. Genel olarak da durumu iyi Bilecik’teki öğrencilerimizin. Tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum. Anne-babalarına da en iyi şekilde hayatlarını sürdürmelerini temenni ediyorum.”

Vali Akpınar, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Tetik, Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Hüseyin Can, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Ali Fidan, Yardımcısı Dr. Muhammed Karaman, Bilecik ili Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa Yılmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Alparslan Dankaz, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen ile sınıfları gezerek, öğrencilere karnelerini dağıttı.

Karne dağıtımı sırasında öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Akpınar, onlara iyi bir tatil geçirmelerini söyleyerek başarılar diledi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam