ÖĞRETMENLER KENDİ GÜNLERİNDE NE DEDİLER?
admin • 24 Kasım 2015 14:07:06 
ÖĞRETMENLER KENDİ GÜNLERİNDE NE DEDİLER?

24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle İl Genel Meclisi’nin emekli öğretmenleri açıklamalarda bulunarak kendi günlerini kutladılar.  Ayrıca Öğretmenler Günü’nün anlamı ve öğretmenlik mesleğiyle ilgili değerlendirmede bulunan emekli eğitimci meclis üyelerinin duygulu anlar yaşadıkları dikkatlerden kaçmadı.

Duygulu Anlar Yaşandı

İl Genel Meclisi 17. Birleşimi gerçekleşti. Toplantı öncesi 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle Meclis Başkanı Serkan Yıldırım kısa bir konuşma yaparak takdimlerde bulunuldu. Başkan Yıldırım’ın yaş pasta  ve çiçeklerle başladığı kutlamalar MHP Yenipazar İl Genel Meclis Üyesi Osman Varolu’nun çiçek takdimi ve CHP Gölpazarı İl Genel Meclisi Üyesi Emekli Öğretmen Turgay Yılmaz’ın çukalata ikramıyla devam etti.

 

Duygulu anların yaşandığı toplantıda yaş pastayı öğretmen emeklisi meclis üyeleri Cumhuriyet Halk Partili Hikmet Turhan ve Turgay Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partili Ahmet Eren, Ak Partili Nizamettin Çam ve Hasan Hüseyin Çelik birlikte kestiler. 

 

Pasta kesiminden sonra meclis üyeleri duygularını şöyle ifade ettiler:

Hikmet Turhan: “Çok duygulandık, çok mutlu olduk”

“Bu güzel ortamı bize hazırladığınız için emekli bir eğitimci olarak hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlarım adına. Tabi arkadaşlarımın da söyleyecekleri vardır. Hepinize çok teşekkür ederim. Çok duygulandık, çok mutlu olduk. Sağ olun, var olun.”

Turgay Yılmaz: “Toplumun içerisinde inşallah iyi insan olarak hizmet edeceklerdir”

 “İnsan en büyük değerdir. En büyük değeri de yetiştiren öğretmenler bizler de bu grubun içerisinde belirli bir nesili yetiştirdik. Toplumun içerisinde inşallah iyi insan olarak hizmet edeceklerdir. Bizlerin de bu emekçi öğretmenlerimizin gününü hatırladığınız için ayrıca teşekkür ediyoruz. Tüm öğretmenlerimizin ve ülkemizdeki öğretmenlerimizin öğretmenler günü de kutlu olsun diyorum.”

Ahmet Eren:“Öğretmen güneşe benzer, korkusuzca karanlıkları aydınlatır”

 “Öğretmen güneşe benzer, korkusuzca karanlıkları aydınlatır. Bu bakımdan başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete geçmiş öğretmenlerimizin ve sağ olan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Sizler de bizi böyle günlerde hatırladığınız için teşekkür ediyorum.”

Nizamettin Çam: “Büyük insan Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul gördüğü gündür”

 “Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Mensubu olmaktan her zaman gurur duyduğum tüm öğretmenlerimizin ben de öğretmenler günün kutluyorum. Sağlıklı, huzur içinde nice hizmet etmelerini yüce Mevla’dan diliyorum. 24 Kasım Öğretmenler Günü tarih olarak biliyorsunuz 24 Kasım 1928. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük insan Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul gördüğü gündür. 1981 yılının 24 Kasım’ından itibaren ülkemizde düzenli olarak kutlanmaya başlanmıştır. Burada bizi 24 Kasım’da özel olarak hatırlayan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Hasan Hüseyin Çelik:“eğer iyi bir gelecek istiyorsak bunu da kuracak, uygulayacak olan öğretmenlerdir”

 “Arkadaşlarımızın yaptığı açıklamalarına katılıyoruz tabi ki. Ona ilaveten bu öğretmenler gününde ben şunu vurgulamak istiyorum. Öğretmenler hem geleceğin, geçmişin öğreticisi hem de geleceğin kurucusu.  Kısaca biz geçmişimizi çok iyi, çok sağlam öğrenmek istiyorsak bunu önce öğretmenlerimiz öğretecek eğer iyi bir gelecek istiyorsak ülke olarak bunu da yine kuracak olan, uygulayacak olan öğretmenlerdir, öğretmenlerimizden aldığımız eğitimle bu iş olacak. Onu vurgulayarak bu yılın da öğretmenler gününü bütün öğretmen arkadaşlarımıza, ülkemize hayırlı olmasını, hayırlara vesile getirmesini diliyor teşekkür ediyorum.”

 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x