• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÖĞRETMENLER VOLEYBOL TURNUVASI BAŞLADI

ÖĞRETMENLER VOLEYBOL TURNUVASI BAŞLADI

Milli Eğitim İl Müdürlüğünce 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Voleybol Turnuvası, Bilecik Karasu mevkiindeki Spor Salonu’nda 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ve Atatürk İlkokulu arasında oynanan ilk müsabaka ile başladı. 3/1’lik setlerle Atatürk İlkokulunun galip geldiği karşılaşmaya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Şube Müdürü Metin Sarıfakıoğulları ve okul müdürleri de katıldı.

Büyük bir heyecana ve neşeli anlara sahne olan karşılaşmanın ardından İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri kapsamında öğretmenleri bir araya getirmek, aralarındaki dostluk ve sevgi bağlarını güçlendirmek, mesleki dayanışmalarını artırmak amacıyla okul ve kurumlar arasında Voleybol ve Futsal Turnuvaları düzenlediklerini söyledi. Karşılaşmalarda kazanmak veya kaybetmekten ziyade ortaya çıkan birlik ve beraberlik tablosunun, güçlenen mesleki aidiyet duygusunun çok önemli olduğunu belirtti. Turnuvalar esnasında öğretmenlerimizin hem spor yapma hem de birlikte hoşça vakit geçirme imkânı bulduklarını dile getirdi. Dereceye giren okul ve kurumlarımıza 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı’nda plaket ve madalyalarının verileceğini anlatan Durmuş, spor müsabakalarının yanı sıra öğretmenler arasında Şiir Okuma Yarışması, öğrenciler arasında da ortaokullarda resim, liselerde şiir yazma yarışmaları düzenlediklerini ifade etti. Eğitim sisteminin temel unsurunun hiç kuşkusuz öğretmenler olduğunu söyledi ve öğretmenlerin moral ve motivasyonlarının yüksek olmasının eğitim çalışmalarına da olumlu yansıyacağını ve eğitimde kaliteyi artıracağını hatırlattı.

Fazilet Durmuş, takımlarını oluşturarak turnuvaya iştirak eden ve açılış maçını gerçekleştiren okullara teşekkür etti. Voleybol ve Futsal Turnuvalarına katılan tüm takımlara başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam